Jak pozbyć się trądziku ?

 
źródło


Żeby pozbyć się trądziku trzeba najpierw zapobiegać jego powstawaniu. Staraj się nie drapać ani nie wyciskać krostek, ponieważ to powoduje ich zagonienie. Nie nakładaj na twarz zbyt wielu kosmetyków na raz pamiętaj o tym, że to zatyka pory. Uważaj na słońce ponieważ przyśpiesza ono odnowę komórek przez co pory się zatkają a to z kolei spowoduje powstanie nowych wyprysków. Słońce może jednak chwilowo złagodzić trądzik ale to nie oznacza, że mamy cały czas wystawiać na słońce krosty. Niektóre preparaty do włosów po kontakcie z skórą mogą powodować powstawanie pryszczy. Stosuj więc takie kosmetyki, które nie uczulają skóry na szyi, plecach czy wzdłuż linii włosów. 

Do walki z trądzikiem możesz stosować sok z czosnku, którym smaruje się istniejące i pojawiające się wypryski. Dobrym sposobem jest wymieszanie paczki drożdży z olejkiem herbacianym tak by powstała pasta. Ową papkę rozprowadzamy na pryszcze i nakrywamy gazą. Najlepiej zabieg ten zrobić na noc. W tym czasie twoje pryszcze szybko dojrzeją a gdy dojrzeją olejek z drzewa herbacianego powinien go zniszczyć tak, że pryszcz do rana zniknie. 
Możesz też zastosować maseczkę z miodu, pozostawiając ją na 10 minut. 
Trądzik nie jest tylko problemem nastolatków, ale też problemem niektórych dorosłych.
Powstaje on głównie z przyczyn hormonalnych, niektórzy mimo że dbają o higienę maja ten problem. Należy się wybrać wtedy do dermatologa , który poradzi co robić w takiej sytuacji.
Problemy z komentowaniem ? 
Zostaw komentarz na FB lub Google +
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger