Aktualizacja włosowa

Moje noworoczne włosy
Tak to już bywa, że czasem lepiej zacząć coś od nowa. Ponieważ nowy rok jest nie lada do tego okazją. Kilka dni temu, wybrałam się do fryzjerki. Aż wstyd przyznać że nie gościłam u niej od 1,5 roku... kupę czasu no nie ? Teraz wiem, że unikanie nożyczek nie było dobrym rozwiązaniem. Chociaż sama próbowałam podcinać końcówki, nie może się to równać z wizytą u fryzjera. Powód dla którego unikałam skrócenia włosów był prosty i oczywisty – chcę mieć jak najdłuższe włosy a unikając ścięcia będą dłuższe. 
Sama sobie wmawiałam, że moje końcówki nie są w złym stanie. I tak rzeczywiście bywało ale to było złudne wrażenie – używanie kosmetyków wzmacniających końcówki działało ale chwilowo. Bez użycia specyfików włosy ujawniały prawdę jak naprawdę jest – końcówki aż wołały o ratunek. Dzięki namową mamy i siostry w końcu wybrałam się na ,,,stracenie cennych włosów” 


Fryzjerka jak tylko mnie zobaczyła, stwierdziła że chyba dawno nie byłam z wizytą w podobnych miejscach. Nawet się nie przyznałam, że tak dużo czasu już minęło. Byłam gotowa na wszystko, z bólem w sercu powiedziałam – Niech Pani tnie ile potrzeba. Już wyobrażałam sobie, że wyjdę obcięta na jeża , na szczęście i nie szczęście z włosów ubyło dobre 10-15 cm.
Chociaż brakuje mi moich włosów, wiem że dobrze zrobiłam. Moja włosowa aktualizacja na start będzie inna – chce sobie jasno czarno na białym napisać jakie są w tym roku moje cele włosowe. Postaram się, żeby ten rok był tym lepszym nie tylko pod względem włosowym ale lepszym dla całej mnie. 

 Włosy dzisiejsze :) I te miesiąc temu.


A więc wszem i wobec a zwłaszcza przed samą sobą oznajmiam że ten rok będzie dla moich włosów lepszy ponieważ :
  • Zaliczę co najmniej 2 wizyty u fryzjerki w celu podcięcia końcówek
  • Raz w tygodniu zawita na moich włosach olej
  • Postawie nie na długość włosów ale na jakość !
  • Raz w tygodniu zastosuje ziołową wcierkę lub płukankę do włosów
  • Zapuszczę grzywkę by zrównała się zresztą włosów
  • Postaram się unikać farbowania włosów lub przestawię się na ziołową hennę
Moja lista postanowień ( a miało żadnej nie być) jest może i krótka ale oby udało mi się, dotrzymać celów wyznaczonych przez samą siebie.

Problemy z komentowaniem ? 
Zostaw komentarz na FB lub Google +
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger