Aktualizacja włosowa 30.11.2014

Z dzisiejszego stanu moich włosów jestem zadowolona, co rzadko się zdarza. Najdziwniejszy jest fakt, że przez prawie cały miesiąc moja pielęgnacja była bardzo marna. Dodatkowo pełno stresów i zmartwień powinny doprowadzić moje włosy do ruiny a tutaj niespodzianka, włosy wyglądają lepiej niż w zeszłym miesiącu - może to kwestia kosmetyku który używam od kilku dni ? Kto wie...


W moim ,,menu" włosowym znalazło się niewiele kosmetyków, domowych w tym miesiącu nie robiłam wcale. Niestety czas, stres i nerwy nie pozwoliły mi na relaks przy domowych kosmetykach. W tym miesiącu oczywiście mam zamiar nadrobić straty, jestem pełna zapału do pracy nad sobą a zwłaszcza nad włosami.

Alterra Shampn Macadamia & Feige - Jest to szampon o którym ciągle nie wiedziałam co napisać. Zużyłam go już w całości, a ja nie mam w sumie o nim nic do powiedzenia. Spełnia swoje podstawowe zadanie i myje włosy. Po za tym faktem, jest naprawdę przeciętniakiem i na pewno po niego nie sięgnę
Maska bananowa Kallos -  Cena tej odżywki jest bardzo niska. Za 1 litrową maskę zapłaciłam w necie 8 zł. Nie liczyłam na to, by tak tani kosmetyk działał cuda. Nie mogę powiedzieć też, że nie robi nic z włosami. Ułatwia rozczesywanie włosów i trochę je nawilża. Zapach maski jest największym plusem tego kosmetyku - pachnie jak cukierki bananowe ( prawdziwy banan tak nie pachnie ) i przez ten zapach przyjemnie się ją stosuje. A tak no to niestety nie jest dobra maska i już męczę się z jej zużyciem. Mieszam ją z innymi odżywkami lub dodaje do niej nieco olejku arganowego - wyrzucić szkoda. A na przyszłość mam nauczkę, że nie zawsze duże znaczy lepsze ( proszę tylko bez skojarzeń )
Alverde odżywka aloes&hibiskus - Kolejny w tym miesiącu włosowy kosmetyk który sprawił, że nie mam nic o nim ciekawego do powiedzenia. Miała być recenzja ale niestety jakoś nie potrafiłam się do niej zabrać. Plusem odżywki jest dobre nawilżanie, włosy po umyciu znacznie łatwiej się rozczesują. Niby nie jest zła, ja jednak miałam inne oczekiwania do niej. Nie jedna tańsza odżywka spisała się u mnie lepiej. Niestety, ta odżywka nie jest dla moich włosów i na pewno jej już nie kupię.
Nafta kosmetyczna Kosmed z olejkiem arganowym - Jak na razie dopiero zaczęłam jej używać i nie mogę jeszcze o niej nic powiedzieć. Rezultaty użycia widać na zdjęciu - jak na razie zadowalają, zobaczymy czy przy kolejnych użyciach też się tak spisze.

 Małe plany na ten miesiąc

  • Spróbować zafarbować włosy( odrosty) korzeniem rabarbaru
  • Stosować naftę kosmetyczną przed każdym myciem ( również w formie maseczek)
  • Raz w tygodniu zastosować inną domową maseczkę na włosy zamiast nafty
  • Stosować olej arganowy  na końcówki włosów
  • Stosować peeling cukrowy przynajmniej 1-2 razy w tygodniu 
  • Podciąć końcówki włosów
Zeszły miesiąc i dzisiaj

Problemy z komentowaniem ? 
Zostaw komentarz na FB lub Google +
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger