Aktualizacja włosowa 21 Marca

Dziś pierwszy dzień wiosny i nadszedł czas na podsumowanie mojej pielęgnacji włosów. Zdjęcie powyżej niecodzienne posiada w sobie jak dla mnie coś magicznego - promienie zachodzącego słońca i półmrok nadchodzącego wieczoru.

Kilka słów o mojej pielęgnacji
  • Przyznaję się bez bicia, sięgnęłam w tym miesiącu po farbę. Czułam potrzebę zmienienia koloru moich odrostów tak długo, że w końcu się poddałam. O dziwo, moje włosy bardzo na tym nie ucierpiały a ja postaram się znowu jak najdłużej powstrzymywać od farbowania. Mam zamiar użyć następnym razem henny do włosów i mieć ją w zapasie gdy mnie natchnie na zmianę koloru włosów. Niestety tutaj jestem spontaniczna i zazwyczaj nie mam dobrej farby pod ręką.
  • Podcięłam nieco końcówki włosów, staram się robić to systematycznie co najmniej raz na dwa miesiące
  • Pielęgnacja z kosmetykami była bardzo podobna jak w zeszłym miesiącu. Mam kilka kosmetyków, które chcę zużyć zanim zacznę kolejne. Do tych należą : Nafta Kosmed - nigdy się nie skończy a przyznam, że bardzo ją lubię, Olejek Yves Rocher - okazał się bardziej wydajny niż myślałam, Maska Kallos - pięknie pachnąca w duecie tylko z olejkiem arganowym Biotanic. Potrafi sprawić, że moje włosy są cudowne w dotyku
  •  Jest też kilka nowości w tym - Szampon i Odżywka Petal Fresh, całkiem fajne i dobre kosmetyki, z chęcią w przyszłości spróbuję inne z tej serii. Oraz Odżywka ochronna od Fatmony o której mam nadzieję, że uda mi się dla was napisać kilka słów.
  • Przed myciem nakładam w zależności od chęci i czasu : Maskę Kallos+Olejek Arganowy / Naftę kosmetyczną / Olejek Yves Rocher. Podczas mycia kosmetyki Petal fresh a po myciu odżywkę ochronną Farnowmy
Ogólnie rzecz biorą, moje włosy spisują się dobrze. Choć przyznam, że marzą mi się znacznie dłuższe niż są. Mimo usilnych prób, muszę się uzbroić w cierpliwość, a przyjdzie kiedyś taki dzień kiedy moje włosy osiągną upragnioną długość. Jedyne co mi czasem przeszkadza, to fakt że włosy nieco się puszą ale tuta naprawdę fajnie działa odżywka ochronna która ujarzmia moje kudły.
Jakie plany pielęgnacji na dalej ? Po pierwsze skończyć kosmetyki które już dłuższy czas używam, po drugie gdy się zrobi bardziej słonecznie wrócić do płukanek z rumianku. Po trzecie zrobić co najmniej 2 kosmetyki do włosów domowej roboty.

 I na koniec porównanie włosów
Zeszły miesiąc i dziś :)
 

Problemy z komentowaniem ? 
Zostaw komentarz na FB lub Google +
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger