Aktualizacja włosowa 07.07.2015

W końcu zdobyłam się na napisanie aktualizacji włosowej. Próbuję od tygodnia, ale przez te upały nie mam na nic siły. Czekam tylko na zimny deszczyk by móc się w końcu ochłodzić. Od czasu ostatniej aktualizacji włosowej, dbam intensywnie o włosy i widzę coraz lepsze efekty. Nie zauważyłam jednak że czas tak szybko leci i dawno nie było żadnej aktualizacji.
Kilka słów o pielęgnacji włosów

Swoją główną rolę w tym miesiącu ( przypuszczam że w kolejnym także) zdziałał Olejek do Włosów Agaffii ,,Wzmocneinie" Niedługo mam nadzieję, że uda mi się podzielić z wami opinią o tym olejku. Na razie mogę powiedzieć, że spisuje się bardzo dobrze. Moje wysuszone włosy poszły w zapomnienie, zyskują coraz więcej wilgoci i ładnego blasku.
Przypuszczam, że olejek działa lepiej gdyż stosuje inną metodę nakładanie oleju niż do tej pory. Zawsze nakładałam olej na włosy przed myciem i pozostawiałam go samemu sobie. Obecnie, wmasowuje go w włosy przez 10-15 minut. Dzięki takiemu masażowi, zauważyłam że olejowanie włosów przynosi u mnie najlepsze efekty.
Na końcówki włosów w ramach zabezpieczenia stosuje masło aloesowe ( recenzja jego w przyszłym tygodniu) i tutaj również spełnia swoją rolę. 
W tym miesiącu nie wiem jakiego szamponu używałam ( przelałam go do innej butelki i zapomniałam co kupiłam ) i tym sposobem myje włosy nie wiem czym. W roli maseczek grały regenerujące maski Bani Agafii
Zdarzyły mi się niestety też dwa buble : Ruska Bania Odżywcza maseczka do Włosów osłabionych Miód i Owoce leśne. Może i nie jest zła, ale zapach jej jest dla mojego nosa teraz tragiczny. W dodatku utrzymuje się bardzo długo na włosach. Nie jestem w stanie jej dłużej używać i mam nadzieje że komuś w domu podpasuje bo szkoda wyrzucać raz użytego kosmetyku.
Kolejnym bublem ale o bardzo fajnych efektach użytkowanie jest Maska stymulująca wzrost włosów od Planety Organic. O tym dlaczego jest fajnie działającym bublem opiszę wam przy następnej okazji.
Oprócz wymienionych kosmetyków w ruch poszły suche szampony od  Batiste - uwielbiam je ! Miałam już ich kilka rodzajów obecnie mam tradycyjny i dla włosów blond.  Używam ich co drugi dzień i dzięki nim moje włosy zawsze wyglądają świeżo i ładnie. Kto z was jeszcze zastanawia się nad kupnem suchego szamponu polecam je z czystego serca


Pod koniec zeszłego miesiąca spontanicznie podcięłam sobie końcówki włosów. Chciałam o nie zawalczyć, jednak doszłam do wniosku że nie warto. Włosy rosną mi teraz naprawdę bardzo szybko i z podcięcia już praktycznie nic nie widać. Planuje jednak od początku dbać o te końcówki. Masło aloesowe powoli mi się kończy i niedługo w ruch pójdzie serum od Garniera.
Ogólnie jestem zaskoczona kondycją moich włosów, coraz bardziej podoba mi się ich kondycja. Włosy zaliczyły maraton prostowania Irresistible Me Diamon, w celu sprawdzenia jakości sprzętu. Jest to naprawdę świetna prostownica i jak do rej pory nie zniszczyła moich włosów. Obecnie używam jej sporadycznie na jakieś ,,wyjścia" i myślę że używana od czasu do czasu nie zaszkodzi włosom. Od wczoraj jestem posiadaczką TT, w końcu wpadła w moje ręce w ramach prezentu urodzinowego :) Ciesze się z niej i myślę że zmotywuje mnie do dobrej pielęgnacji włosów. Najbardziej męczą mnie teraz odrosty ( są nie widoczne na zdjęciu ) jednak na razie wstrzymuję się od zafarbowania ich, dlaczego o tym już niedługo w poście ,,O farbowaniu włosów w ciąży"

Porównanie włosów

Problemy z komentowaniem ? 
Zostaw komentarz na FB lub Google +
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger