Dziś mój ostatni post.... Niedzielny detox

Czy wirtualna rzeczywistość nie wciąga nas za bardzo ?


Pamiętam początki internetu w Polsce. Były to czasy gdy chodziło się do popularnych kafejek internetowych. Jedni chodzili tam by grywać na komputerze, a inni by odkrywać świat i poznawać nowych ludzi. Wtedy jeszcze nie sądziłam, że za ileś lat ta wirtualna rzeczywistość stanie się moją codziennością. Przyznaje się bez bicia, spędzam praktycznie co dzień czas przed komputerem. To jak wpłynął internet na moje życie ma dużo zalet jak i wad. Coraz bardziej sobie uświadamiam, że jeśli tak dalej będzie to popadnę w uzależnienie.
Możecie się śmiać, możecie zaprzeczać że i was to nie dotyczy. Jednak gdy każdy z nas przeanalizuje sobie dokładnie swoje życie, wie że ,, w internecie" spędza znacznie więcej czasu niż 5-10 lat temu. To wszytko wiąże się z postępem, z zmianą stylu życia współczesnych ludzi. Z zwiększoną ilością pracy, która bez internetu nie miała by racji bytu. Z coraz to większą obcością wśród ludzi. Nie znamy sąsiadów i ich życia a znacznie więcej wiemy o kimś kto mieszka setki kilometrów od nas. ,,Internet otwiera nam oczy na świat a zamyka na to co dzieje się dookoła nas
Więcej na ten temat pisałam już kiedyś tutaj  ,,Wyloguj się do życia"

Przechodząc do sedna sprawy. Chciałam was namówić do ,,Niedzielnego Detoxu" czyli spędzenie dnia bez wi-fi. 
Czy to w komputerze czy to w telefonie. Jeszcze lepiej było by zupełnie zrezygnować z komputera i telewizji. Wybierzmy się w ten dzień na co najmniej pół godzinny spacer na łono natury. Spędźmy czas w kuchni na przygotowanie niecodziennego deseru czy upieczeniu ciasta. Siądźmy razem z najbliższymi przy ciekawej grze planszowej. Weźmy kartkę i zacznijmy malować czy też rozwiążmy krzyżówkę. Poczytajmy książki lub gazety. Zróbmy niespodziankę i odwiedźmy kogoś lub zadzwońmy do starego znajomego. 
Możliwości na spędzenie Niedzielnego Detoxu jest mnóstwo ! 

A wy potrzebujecie czasem odpocząć od internetu ? 

 
Problemy z komentowaniem ? 
Zostaw komentarz na FB lub Google +
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger