Jak szumi Szumiś ?


Ostatnio jest dużo szumu o Szumisia, czy aby słusznie ?

Została okrzyknięta zabawką roku 2014. Wiele było o niej mówione w blogosferze i nie tylko. Skusiłam się na nią z czystej ciekawości, chciałam się przekonać czy jest siebie warta.
Na wstępie warto powiedzieć że jest to produkt Polski. A po takie lubię sięgać bardziej niż po te zagraniczne.  Zabawka nie należy do tanich, za taka przyjemność trzeba zapłacić około 120 zł. Pomyślałam sobie jednak, że zaszaleje i kupię ją skoro to zabawka zrobiona w naszym kraju.

 
Misiu wygląda dosyć śmiesznie, kojarzy mi się z ośmiornicą. Jego kształt jest oryginalny i podobno został zainspirowany rysunkami dzieci. Przyznam, że ja jednak wolałabym misia który wygląda bardziej jak normalny miś pluszowy. Być może to ze względu na sentymenty a może po prostu taki wygląd bardziej przemawia do mnie jako osoby dorosłej. Zabawka jest wykonana bardzo porządnie, widać że jest uszyta z starannością. Materiał jest miły w dotyku, a rączki misia dodatkowo szeleszczą by pobudzać rozwój maluszka. A jak szumi Szumiś ?  Otóż ten dźwięk nie kojarzy mi się z suszarką jak to większość osób opisuje, dla mnie to zepsute radio i tyle. Czy spełnia swoje zadanie w uspakajaniu dziecka ? I tak i nie, zależy jakie mamy podejście do zabawki. Jeśli liczymy na to że miś sam uśpi nam dziecko to nie ma na co liczyć. Zabawka za nas to nie zrobi, nie zastąpi bliskości rodzica choćby nie wiadomo ile kosztowała. Owszem pomaga i ułatwia te zadanie ale równie dobrze możemy włączyć radio i  włączyć szum. Nie potrzebujemy w tym celu kupować misia. 


Szumiś w moim odczuciu jest bardzo fajną zabawką. Niestety cena według mnie jest za bardzo wygórowana i mogła by być niższa. Głównym jej atutem jest staranność wykonania, widać że nie jest to chińszczyzna. Baterie działają długo, nie wymagają co chwilę ich wymieniania. Czas szumienia trwa około 40 minut po czym zabawka wyłącza się sama. Dzięki temu nie musimy się przejmować, że zostawiliśmy ją włączoną. Zabawka ma również możliwość stopniowania głośności szumu, możemy wybrać taką która nam najbardziej odpowiada. Posiada w łapkach magnesy przez co możemy go przyczepić gdzie chcemy np. do poręczy łóżeczka.  Podsumowując - dla mnie to i tak jest miś-ośmiornica  a nie Szumiś :)
  .
Problemy z komentowaniem ? 
Zostaw komentarz na FB lub Google +
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger