Autoportret - kiedyś i dziś


Co nieco o autoportrecie

Pierwszy autoportret fotograficzny
Historia autoportretu sięga wiele lat wstecz. Kiedy to w średniowieczu, znani artyści uwieczniali swoje oblicza na płótnie. Z biegiem lat, autoportrety zyskały bardziej nowoczesne wydanie jakim jest fotografia. Pierwszym obrazem światła, jaki kiedykolwiek zrobiono należał do Roberta Corneliusa, który to 1839 r. zrobił sobie dziś tak zwane ,,selfie".
Wyróżnia się wiele rodzajów form robienia sobie samemu zdjęcia. Różnią się one głównie koncepcją zamierzoną przez twórcę. Wśród najczęściej spotykanych autoportretów możemy spotkać :
 • Autoportret emocjonalny 
 • Autoportret grupowy
 • Autoportret makijażu
 • Autoportret z użyciem rekwizytów np. lustra
 • Autoportret artystyczny


Niebezpieczeństwo Selfie 

Tak jak kiedyś zrobić sobie samemu zdjęcie, mogli tylko nieliczni. Dziś robi to prawie każdy. Są osoby, które wykonują kilkadziesiąt fotografii dziennie.To zjawisko może, przybrać niebezpieczną formę. Pewnie zastanawiacie się, jak selfie może być niebezpieczne ? Wbrew pozorom nie ma nic złego w robieniu sobie zdjęć. Tak jak we wszystkim, należy zachować umiar. Myślę, że w tym cytacie jest dużo racji.
Amerykańscy psychiatrzy mieli jednak oświadczyć, że robienie sobie "selfie" jest niczym innym jak zaburzeniem psychicznym, a dokładniej - zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, charakteryzującym się ciągłą chęcią robienia sobie zdjęć i ich umieszczaniem na serwisach społecznościowych, aby uzupełnić braki poczucia własnej wartości. źródło


 Jak wykonać dobrze autoportret ? Kilka cennych rad
 1. W zależności od tego jaki efekt zdjęcia chcemy utrzymać. Ważne jest dobranie odpowiedniego światła. Jeśli zależy nam na uchwyceniu naturalności, zdjęcie najlepiej robić przy świetle dziennym.
 2. W przypadku robienia zdjęć makijażu, należy pamiętać by był on nieco mocniejszy. Niestety nie każdy aparat zdoła uchwycić dokładną barwę kolorów.
 3. Robiąc zdjęcia aparatem, korzystaj z opcji balansu bieli. Pomoże Ci to, na dobranie takiego koloru zdjęć by jak najbardziej odzwierciedlał rzeczywiste kolory.
 4. Jeśli chcesz by Twoje zdjęcie było ciekawe i przyciągało uwagę - pamiętaj o szczegółach ! Żaden bałagan w tle nie jest mile widziany. Zadbaj o ciekawe tło, dobierz ciekawe rekwizyty.
 5. Zdjęcie z rąsi ? Niekoniecznie... Aby uchwycić prawidłowe proporcje twarzy, należy zachować prawidłową odległość. Fotka zrobiona zbyt bliska, może sprawić że wyjdziesz jak ,,potencjalny morderca". Pamiętaj, że jest coś takiego jak samowyzwalacz, możesz użyć też gadżetów do robienia sobie selfie.
 6. Jeśli chcesz wyglądać na zdjęciu korzystnie, dobrze przyjrzyj się sobie w lustrze i poćwicz pozy do zdjęć. Wiem, że to trochę głupio brzmi. Zobaczysz jednak, że pod różnymi kątami twoja twarz prezentuje się inaczej.
 7. Pamiętaj o uśmiechu, on zawsze doda Tobie najwięcej urody  !
To Ci się może przydać ! Aparat Olympus E-PL8 - aparat który mi się marzy :)Nowy  PEN E-PL8 to doskonały aparat dla blogerów, fashionistek i wszystkich ludzi z cyfrowego pokolenia Y. Przykuwa wzrok nie tylko oryginalnym kształtem i skórzanym wykończeniem, lecz także szeroką gamą akcesoriów z serii Fashion. Nowoczesne technologie OLYMPUS zastosowane w aparacie E-PL8 ułatwiają przesyłanie zdjęć oraz filmów na portale społecznościowe i sprawiają, że nasze fotografie wyróżniają się na tle innych zdjęć zrobionych smartfonami. Obudowa aparatu z systemem wymiennych obiektywów jest metalowa, a mimo to nowy model PEN jest lekki, kompaktowy i wystarczająco mały, aby zmieścić się w damskiej torebce. Odchylany w dół ekran LCD doskonale sprawdza się podczas robienia selfie, a dzięki dotykowemu panelowi mamy szybki dostęp do najważniejszych funkcji, np. do spustu migawki, korekcji ekspozycji oraz filtrów artystycznych. Zdjęcia i filmy możemy edytować już w samym aparacie. Pliki możemy łączyć ze sobą, dodawać do nich muzykę i efekty specjalne, a gotowy film z łatwością przesłać dalej za pomocą Wi-Fi i darmowej aplikacji Ol.Share. E-PL8 będzie dostępny od października 2016 roku w trzech kolorach: brązowym, białym i czarnym ze srebrnymi detalami oraz w dwóch wariantach: sam korpus lub zestaw z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 14–42 mm 1:3.5–5.6 EZ Pancake. źródło

zBLOGowani.pl
Problemy z komentowaniem ? 
Zostaw komentarz na FB lub Google +
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger