Jak zachować zawsze piękny biust ?

Jak dbać o biust

Piękny biust, jest ozdobą każdej kobiety. Żeby cieszyć się jak najdłużej z niego, należy o niego odpowiednio dbać. Tutaj liczą się nie tylko geny ale i systematyczna pielęgnacja. Nie zapominajmy również o samobadaniu piersi jak i regularnych kontrolach lekarskich.

Ciekawostka

Czy wiesz że pierwsze biustonosze powstały już w starożytnej Grecji ? A cena najdroższego biustonosza na świecie szacuje się na około 2 miliony złotych ? Posiadaczka największego biustu, musi dźwigać z przodu aż 15 kilogramów !

A oto kilka zasad, których stosowanie przyniesie duże korzyści.
 • Stosuj ćwiczenia rozwijające oraz wzmacniające klatkę i piersiową.
 • Poprawiaj ukrwienie skóry poprzez naprzemienne prysznice raz ciepłą raz zimną wodą.Chodź wyprostowana a zapobiegniesz przedwczesnemu obwiśnięciu biustu.
 • Oddychaj głęboko bowiem wpływa to na rozwój klatki piersiowej
 • Stosuj co najmniej raz w tygodniu kremy nawilżające na biust.
 • Noś odpowiedni stanik czyli taki który odpowiednio unosi piersi nie uciska go ani nie spłaszcza. Najlepiej udaj się w tym celu choć raz do brafitterki. Źle dobrany może uciskać na nerwy i powodować różne bóle miedzy innymi kręgosłupa.
 • Do ćwiczeń używaj sportowych biustonoszy, zwykłe nie zapewnią takiej amortyzacji.
 • Pamiętaj o samobadaniu piersi, jest to niezwykle ważne dla naszego zdrowia
 • Gdy nasz biust potrzebuje silnej regeneracji stosuj masaże ujędrniające
 • Gdy masz już więcej niż naście lat warto oprócz kosmetyków nawilżających biust używać tych mocno ujędrniających

Jak sprawdzić rozmiar miseczki biustonosza ?

Żeby sprawdzić jaki się ma rozmiar miseczki biustonosza zmierz obwód biustu w najszerszym miejscu (mając na sobie biustonosz). Po czym odejmij od niego miarę obwodu klatki piersiowej pod biustem. Gdy różnica będzie wynosiła około :

12 cm masz miseczkę A

14 cm masz miseczkę B

16 cm masz miseczkę C

18 cm masz miseczkę D

22 cm masz miseczkę E

22 cm masz miseczkę F

24 cm masz miseczkę G


Czy wież, że ?

Dużo kobiet nosi nie właściwy rozmiar biustonosza jest on najczęściej za ciasny, co może doprowadzić do przedwczesnego starzenia się piersi. Nośmy wiec biustonosze które będą wygodne, nie będą uciskały ciała i będą ładnie prezentować się pod ubraniami

3 komentarze:

 1. Anonimowy5/1/13

  Po porodzie i karmieniu, krótki, ale jednak moje piersi nie uległy tak wielkim zmianom jak np brzuch. Fakt, krótko karmiłam, ale za to regularnie wklepywałam krem i to przyniosło skutki. Choć wyglądają inaczej to nadal są jędrne i miękkie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie ćwiczę z Mel na biust :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja staram się po każdej kąpieli wcierać w biust olejek alb balsam do ciała:)

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger