Śmiech to zdrowie !

Śmiech to zdrowie dlazego

Śmiech – jak powstaje ?

Powstaje poprzez bodziec który pobudza impuls nerwowy powstały w mózgu, ten znowu dociera do przepony powodując gwałtowne wydychanie powietrza. Powietrze przechodzi przez krtań powodując śmiech. Tylko my jako ludzie możemy się śmiać, żadne inne istoty tego nie potrafią. Podczas śmiechu pracuje nawet 80 mięśni. Śmiech może uśmierzyć ból a nawet długo po nim mamy dobre samopoczucie. Gdy się śmiejemy nasze serce lepiej pracuje, dotlenia się cały organizm. Pomaga w wydalaniu szkodliwych bakterii, toksyn, polepsza pracę naszych organów wewnętrznych. Szybciej też tracimy kalorię gdyż podczas śmiechu przepona masuje żołądek a ten przyśpiesza pracę jelit. Zwiększa się poziom endorfiny czyli hormonu szczęścia, dzięki temu jesteśmy bardziej opanowani w sytuacjach nerwowych, szybciej też dochodzimy do siebie po bolesnych sytuacjach.

 
Śmiech to zdrowie dlatego też terapia leczenia śmiechem zwana jest gelentologią. Mało osób wie, że podczas śmiechu masujemy mięśnie twarzy przez co skóra pozostaje dłużej jędrna i gładka. Śmiech pojawia się już od niemowlaka na przełomie 2-3 miesiąca. Jest on bardzo potrzebny naszym małym pociechą gdyż zwiększa poczucie bezpieczeństwa.
Kochani śmiejmy się jak najwięcej – co najmniej raz w tygodniu oglądaj komedie, przebywajmy wśród osób z poczuciem humoru. Zobaczysz, że dzięki śmiechowi możesz powstrzymać infekcje, pozbyć się lęków, spalisz więcej kalorii i będziesz przede wszystkim zdrowszym człowiekiem.

Jedna myśl na temat “Śmiech to zdrowie !

Dodaj komentarz