Sposoby na pozbycie się zaskórnikówZaskórniki najczęściej pojawiają się w strefie T czyli na czole, nosie i brodzie. Wągry szpecą wygląd i powodują dyskomfort nie jednej z nas. Pozostawione same sobie, mogą doprowadzić wygląd naszej cery do istnej ruiny. Warto pamiętać o systematycznym usuwaniu wągrów, by cera nie była zapchana.

Rodzaje zaskórników

Zaskórniki zamknięte (microcomedones) - powstają w wyniku zamknięcia ujścia gruczołu przez proliferujące komórki warstwy rogowej naskórka. Są barwy białej, drobne, widoczne po naciągnięciu skóry.
Zaskórniki otwarte - powstają w następstwie zastoju łoju i nadkażenia (głównie bakteriami Propionibacterium acnes). Wydobywa się z nich masa łojowo-rogowa, która utleniając się nadaje wykwitowi ciemny kolor. Zaskórniki otwarte mogą przekształcić się w wykwity grudkowo-krostkowe lub torbiele ropne.

  1. Najlepsza broń na pozbycie się zaskórników jest wizyta u  kosmetyczki.Wizyta w gabinecie niestety trochę kosztuje ale mamy pewność ,że zostaniemy profesjonalnie obsłużeni. Kosmetyczka oczyści nam twarz i problem zniknie na około 1 miesiąca.
  2. Stosuj maseczki ściągające - najlepiej takie które się ściąga z twarzy ( typu peel off )
  3. Stosuj plastry do usuwania wągrów. W mechaniczny sposób pomogą usnąć większość z nich, możesz użyć również specjalnej szpatułki do usuwania zaskórników
  4. Używaj kosmetyków głęboko oczyszczających, nie przesadzaj jednak z zbyt intensywnym oczyszczaniem. Możesz przez to zaburzyć naturalny płaszcz lipidowy naskórka.
  5. Stosuj parówki  by zmiękczyć naskórek, ułatwi to późniejsze usuwanie wągrów specjalną szpatułką
  6. Dobry peeling to podstawa, najlepsze do usuwania wągrów są peelingi ziarniste  
  7. Staraj się unikać kremów do twarzy, które zapychają cerę
  8.  Jeśli chcesz już usunąć ręcznie zaskórniki, rób to czystymi rękami najlepiej po uprzednim zmiękczeniu cery.
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger