Co daje bieganie ?

Dlaczego warto biegać

Bieganie dla zdrowia staje się coraz bardziej popularniejsze. Jest to sport do którego nie są potrzebne żadne drogie sprzęty. Wystarczy założyć wygodne buty i iść biegać. Niektóre osoby rezygnują z biegania - sadzą, że jest tylko dla sportowców i wiąże się z jak najszybszym pokonaniem dystansu. Jednak nie o to w tym chodzi. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności by swobodnie biegać czyli uprawiać tak zwany jogging.

Warto wiedzieć kilka rzeczy zanim zdecydujemy się na bieganie :
 • Bieganie zacznij stopniowo - najpierw zacznij od bardzo małych odległości. Przebieganie nagle 15-20 km może nie pomóc ale zaszkodzić.
 • Biegnij zawsze w umiarkowanym tempie
 • Pierwszy bieg nie powinien przekraczać 200 metrów
 • Gdy biegniemy i nagle chwyci nas zadyszka należy zwolnic bieg do marszu i poczekać aż tętno wróci do normy po czym znów przebiec kawałek.Można też w tym czasie wykonać ćwiczenia ramion,skłony itp.
 • Staraj się biegać zawsze o tej samej porze
 • Nie zniechęcaj się szybko gdy szybko się meczysz - wszytko przychodzi z czasem.
 • Jeśli chcesz biegać rób to systematycznie czyli 3-5 razy w tygodniu. Systematyczne bieganie pomaga wyrobić zdrowy nawyk chęci biegania.
 • Kaidy bieg zacznij od rozgrzewki np. krążenie ramion, skłony tułowia do przodu, wymachy nogą naprzemienne, podskoki w miejscu, przysiady itp.
 • Nie biegaj ciągle ale staraj się robić przerwy podczas biegania
 • Biegaj jeśli masz tylko możliwości w miejscach jak najmniej zanieczyszczonych 
 • Zachowaj umiar w bieganiu, nie przemęczaj się bo to może Cię zniechęcić. Lepiej biegać mniejsze dystanse a systematycznie niż co tydzień nagle po 15 kilometrów.

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji