Dłonie i paznokcie – jak dbać ?

dłonie
 

Dłonie i paznokcie. Mało kto wie ale świadczą o zachowaniu naszej estetyki. Kobiece dłonie powinny być zadbane, czyste i schludne. Widok brudu za paznokciami albo popękanej skóry na dłoniach nie jest przyjemny dla oka. W pielęgnacji naszego ciała często zapominamy o naszych dłoniach , warto poświęcić im trochę czasu. O właściwej pielegnacji, powinny pamiętać zwłaszcza osoby, które myją częściej ręce lub muszą je dezynfekować. To sprzyja większemu przesuszeniu skóry, co powoduje częstszy kontakt z chemikaliami. Niestety nawet używanie zbyt często naturalnego mydła, może narazić skórę na pozbycie się warstwy mikro-biomu. Skóra staje się wtedy ,,łysa” i bezbronna i jest bardziej narażona na wszelkiego rodzaju podrażnienia.


Jak dbać o nasze dłonie i paznokcie kilka prostych zasad:

 • Stosuj krem do rąk, najlepiej taki który działa odżywczo na skórę dłoni i paznokci
 • Stosować odżywki do paznokci i lakiery najlepiej te które mają w składniku ceramidy i witaminy
 • Używać masek intensywnie nawilżających jak i peelingów najlepiej takich które jak najmniej podrażnią skórę.
 • Unikać szoku termicznego dla skóry czyli nie wkładać zmarzniętych rąk do mocno ciepłej wody
 • Natłuszczać dłonie co jakiś czas oliwą, kremem glicerynowym lub parafiną
 • Do każdej czynności w której stykamy się z chemikaliami zakładać rękawiczki
 • Myć jak najczęściej ręce unikniemy przez to zakażenia różnymi chorobami, najlepiej po każdorazowym umyciu rąk zastosować krem.
 • Nie piłować paznokci zbyt mocno ponieważ zwiększa się wtedy ryzyko złamania paznokcia.
 • Zimą pamiętać o rękawiczkach, zbytnie ochłodzenie dłoni może mieć szkodliwy wpływ na skórę
 • Nie malować paznokci non stop. Dobrze zrobić sobie od czasu do czasu przerwę od lakierów i w zamian zastosować kurację z witaminami.

11 komentarzy do “Dłonie i paznokcie – jak dbać ?”

 1. Mi też jest niewygodnie zakładać rękawiczki ale się do tego zmuszam, co chwile się czymś ranię 😛 A krem staram się użyć raz dziennie – nie mam potrzeby co chwilę smarować bo na szczęście nie mam suchych rąk

 2. Zawsze najważniejsze jest nawilżenie. Możemy mieć pomalowane paznokcie, pierścionki, a kiedy skóra sucha, wcale nie wygląda to estetycznie. Dlatego są wg mnie 3 podstawowe zasady: nawilżać, nawilżać, nawilżać:) Ja używam kremów szybko wchłaniających się, bo pracuję w sklepie z ubraniami i nie mogę ryzykowac pobrudzenia ich. Polecam krem floslek delikatny (taki pomarańczowy). Bardzos yzbko się whcłania i dogłębnie nawilża.

 3. ja tak naprawdę tylko stosuję kremy do rąk i używam lakierów hybrydowych makear do pielęgnacji pięknych paznokci. tyle mi w pełni wystarcza. Nie potrzeba za wiele żeby mieć piękne paznokcie – fakt, że ja też za bardzo nie mam gdzie je zniszczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *