Częste błędy w pielęgnacji włosów

Częste błędy w pielegnacji włosów
Każda z nas chce jak najlepiej troszczyć się o swoje włosy. Niestety czasem popełniamy błędy w pielęgnowaniu ich, które zamiast pomóc szkodzą. Zobacz jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji włosów.
 1. Rozczesywanie włosów: Gdy są mocno poplątane najlepiej pierwsze przeczesać je palcami a potem dopiero delikatnie grzebieniem najlepiej takim  z szerokim rozstawieniem ząbków.Błędem jest od razu rozszarpywanie włosów i to w dodatku szczotką.

 2. Nie każdy wie, że jest różnica między rozczesywaniem włosów a ich czesaniem. Rozczesujemy wtedy gdy są poplątane a na tym nie kończy się pielęgnacja. Należy też czesać włosy a to robimy pochylając się do przodu i czesząc włosy od karku ku dołowi. Skóra głowy potrzebuje takiego masażu, a częste czesanie włosów jest dobra metodą na pozbycie się poplątanych włosów. Wyczesujemy wtedy wszystkie wpadnięte wcześniej włosy unikając późniejszego wplątania się ich w zdrowe.

 3. Częste zmiany szamponów – Jeśli za każdym razem kupujesz inny szampon do włosów może to zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy. Lepiej stosować jeden szampon przez okres minimum miesiąc tak aby włosy nie dostawały ciągłego ,,szoku” w zmianach szamponów.

 4. Więcej nie zawsze znaczy lepiej – Dla lepszego efektu często nakładamy więcej odżywki bo bardziej odżywi włosy.Nie jest to jednak dobry sposób.Zbyt duża ilość odżywki i tak nie zostanie wchłonięta przez strukturę włosów, zamiast tego oblepi włosy czyniąc je ciężkie i tłuste.

 5. Szampony 2w1 – Lepiej unikać takich szamponów.Ich działanie jest w ogóle nie skutecznie.Nie można umyć włosów i zarazem ich odżywić.Najlepiej stosować szampon i odżywkę osobno.Gdy stosuje się szampony 2w1 daje to efekt ,,odżywiania brudu na włosach a nie samych włosów”

 6. Źle dobrany szampon. Jeśli ciągle nie wiesz jaki szampon jest najbardziej odpowiedni dla twoich włosów najlepiej udaj się do dermatologa. Zły dobór szamponu może przyczynić się do ciągłych problemów z ich wypadaniem,szybkim tłuszczeniem się i napuszeniem. 

 7. Nie rozczesywanie włosów przed kąpielą czy prysznicem.Często o tym zapominamy, idziemy od razu umyć włosy bez wcześniejszego rozczesania ich. Należny robić to za każdym razem, unikniemy wtedy nadmiernego plątania się ich  a gdy nałożymy na włosy odżywkę rozprowadzi się łatwiej i bardziej równomiernie.

 8. Daj swobodę swoim włosom. Czesanie włosów w napięty kucyk nie jest dla nich najlepsze. Włosy powinny być swobodnie ułożone , nie można za bardzo ich ,,naciągać”. Zamiast gumki lepiej użyć klamry do włosów (nie targa włosów tak jak gumka)

4 myśli na temat “Częste błędy w pielęgnacji włosów

 1. z 3 się nie zgadzam, stosowałam całę serię rok i efekty mizerne. Często źle dobieramy szampon, albo ma on ogramniczone działanie (nabłyszcza, poprawia kolor) i może mieć innych składników za mało. A jak mieszamy szampony to każdy wnosi coś innego do pielęgnacji:)

  Co do pkt 8 jest kilka wersji: jedna mówi że włosy luzem nie zwiazane niszczą się pocierając o obrania i trzeba zaplatać, inna że wiązanie gumką wyrywa i niszczy włosy (i odgina), inni nie klamrą tylko gumnką, inni gumka bo klamra wyrywa włosy. Myślę, ze tutaj każdy powinien znaleźć własny sposób: mi klamry nie służą bo wyrywają włosy, ale gumki do włosów i kucyki odginają mi włosy przez co wyglądają na pogięte i trzeba prostować. Więc wolę chodzić w rozpuszczonych , mimo ze trą o ubrania i się niszczą. Ech skomplikowane

  Szkoda ze pod każdym Twoim wpisem nie można dodać komentarzy (np. abc urody) bo pisać pod innymi wpisami i może zrobić się zamieszanie 🙁

Dodaj komentarz