Moja aktualizacja włosowa

Włosomaniaczka

Moja aktualizacja włosowa 

Zgodnie z blogowym zwyczajem postanowiłam prowadzić aktualizacje włosowe. Robię to głównie dla siebie aby łatwo sprawdzić stan moich włosów. Tydzień temu obcięłam włosy około 20 cm. Nastąpił przełom  w dbaniu o moje włosy. Niestety popełniałam dużo włosowych np :

 • nie obcinałam końcówek włosów ( około 2-3 lata temu ścięłam włosy na chłopca i od tamtej pory tylko raz podcinałam włosy ) 
 • Rozczesywałam na siłę mokre włosy ( przez co połowa wypadała )
 • Używałam tanich farb do włosów ( Teraz zainwestowałam w porządną marki syoss )
 • Często chodziłam rozczochrana
 • Używałam zbyt wiele kosmetyków do włosów na raz
 • Zbyt często chodziłam w kucyku
 • Źle się odżywiałam
 • Nie rozczesywałam włosów przed ich myciem
 • Chodziłam spać w mokrych włosach
  Teraz pełna zapału w dbanie o siebie biorę się porządnie za swoje włosy. Zmiany w  dbaniu o siebie wprowadzałam stopniowo tak aby nie były zbyt wielkim obciążeniem dla mnie na raz. Teraz mam zamiar ostrożnie używać kosmetyków do włosów , zainwestować w wit. kupić ponownie drożdże piwne ( w tabletkach ) 
  Pamiętać zwłaszcza o wit. A 
  .Częściej czesać moje niesforne włosy, starać się nie kłaść się do łóżka z mokrymi włosami, dać im odetchnąć poprzez chodzenie w rozpuszczonych włosach. Więcej czytać na temat dbania o włosy. Stosować 1-2 razy w tygodniu domowe kosmetyki ( z umiarem nie za często nie za rzadko ). Używać kosmetyków z jednej serii. Co jak co ale włosy są ozdobą kobiety – chcę by były moim atutem a nie wadą !

  10 myśli na temat “Moja aktualizacja włosowa

  1. Rzeczywiście sporo tych błędów, ale zawsze można wszystko naprawić, ważne że są chęci 🙂 Chociaż Twoje włosy na zdjęciu wyglądają całkiem dobrze. 🙂

   Co do kładzenia się do łóżka z mokrymi włosami – ja tak robię codziennie od zawsze i nie zauważyłam, żeby to im jakoś przeszkadzało. 🙂

   Ja przed chwilą też zamieściłam u siebie aktualizację włosów, zapraszam. :*

  2. Ja zawsze rano potem mam szopa na głowie 😛 Źle mi się włosy układają 😛 A tak to mi się lekko kręcą gdy wysuszę je cierpliwie bez suszarki 🙂

  3. Olejowanie! Kobieto, jakie Ty możesz mieć włosy…

   A co do kosmetyków – niekoniecznie używanie jednej serii to dobrodziejstwo.
   Polecałabym poszukanie delikatniejszego myjadła na początek i jak już mówiłam – olej 😉

  4. Pamitać o witaminie A oraz D – ta ostatnia wpływa na kondycję mieszków włosowych, a jej niedobór powoduje wypadanie włosów 🙂 W Twojej czuprynie siedzi ogromny potencjał 🙂 A myślałaś może o zastąpieniu farb henną?

  Dodaj komentarz