Chce być piękna - metamorfoza


Piękno - czym one tak naprawdę jest ? Nie da się określić pięknej kobiety jednym słowem czy jednym zdaniem. Jest wiele pięknych kobiet a każda inna i wyjątkowa. Dlaczego więc o jednych kobietach mówimy, że są piękne a o innych że nie ? Myślę , że to kwestia dbania o siebie , o swoje zdrowie , pokazywanie swych atutów a przede wszystkim pokochanie samej siebie.

Chce być piękna - metamorfoza Nigdy nie uważałam siebie za piękną , często zazdrościłam koleżankom to włosów to ciała to twarzy.... kończyło się tylko na bezsensownej zazdrości i poczuciu , że nigdy taka nie będę jak one. Gdy człowiek dorasta coraz bardziej staje się rzeczywisty fakt - że nigdy nie będę piękna tak jak inne kobiety. Mogę być piękną ale na swój sposób - bo jak już wspomniałam każda kobieta jest inna. Nie mam już zamiaru upodabniać się do kogoś , dążyć do tego co nie mogę mieć. Mój cel jest prosty a zarazem trudny - odnaleźć w sobie piękno , zadbać o swoje zdrowie i urodę . Pamiętacie program - Chce być piękną ? - Dzięki temu programowi wiele kobiet odzyskało wiarę w siebie wiarę w to , że tez można być piękną. Niestety nie każdy ma szanse dostać się do takiego programu jak i też w magiczny sposób przeistoczyć się z brzydkiego kaczątka  w łabędzia . Dawno sobie już to uświadomiłam i wiem - Że wszytko zależy ode mnie i pracy nad samą sobą . Dosyć niedawno oświadczyłam , że przez 100 dni będę dbała o siebie w 100 %. . Przyznam , że z początku szło mi bardzo dobrze , pełna motywacji przystąpiłam do działania - Jednak z czasem brakło mi wiary w siebie - mam niestety słomiany zapał i szybko się poddaje. Jednak mimo to cieszę się, że podjęłam się tego wyzwania. Teraz mam zamiar dbać o siebie nie przez 100 dni ale robić to przez cały czas. Dbać nie tylko o zdrowie ale i o urodę. Często myślę nad swoimi błędami i znalazłam ich zbyt wiele pora to zmienić na lepsze - Życie ma się przecież tylko jedno a czasem wystarczy tylko poświecić chwile by zmienić je na lepsze. Nie chcę żebyście sobie pomyślały - Że jestem próżna, że zależy mi tylko na tym by pięknie wyglądać - Nie jest to dla mnie najważniejsze ale jest bardzo istotne, przypuszczam że nie tylko dla mnie ale i dla każdej z was. Od dziś postaram się z wami dzielić moimi dokonaniami w dążeniu do mojego celu, robię to zwłaszcza dla siebie - dzieląc się z wami tym co dla mnie ważne staje się bardziej odpowiedzialna za swoje czyny - wnioskując mam większą motywacje do działania.
Na początku przedstawię wam mój plan - Dobry plan jest połową sukcesu - teraz to tylko kwestia czasu , walki z lenistwem by go zrealizować ! 

Chcę być zdrowa
O zdrowie trzeba dbać cały czas a nie dopiero wtedy gdy zachorujemy , zapobieganie jest bardzo ważne - oto kilka moich celów :
 • Zacząć chodzić do dentysty
 • Wybrać się do okulisty
 • Stosować suplement diety wspomagający wzrok
 • Zadbać o kondycje - jeździć rowerem , ćwiczyć
 • Zdrowiej się odżywiać - Skończyć z podjadaniem
 • Wybrać się na badania kontrolne do lekarza

Chce być piękna 
Chcę z spokojem patrzeć w lustro z świadomością, że robię dla siebie wszytko to co najlepsze :
 • Pokonać raz na zawsze trądzik 
 • Zadbać o cerę
 • Zwalczyć cellulit
 • Zadbać o włosy 
 • Zażywać suplementy diety wzmacniające włosy , skórę i paznokcie
 • Nauczyć się w końcu ładnie malować i czesać
 • Zadbać o ciało ( olejki , balsamy itp )
 • Zadbać o brwi i rzęsy
 • Poważniej się ubierać
 •  Częściej się uśmiechać

Porównując kwestie dbania o siebie teraz a 2-3 lata temu muszę przyznać, że idzie to ku dobremu. Nadszedł czas by zabrać się za to poważnie - W końcu jestem na tyle dorosła by umieć dbać o siebie. Wybaczcie za moja gadaninę , być może bezsensowną - Tak już mam , że jak już chce coś zrobić to bardzo to przeżywam i muszę się porządnie wygadać !

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji