Chce być piękna – metamorfoza

Piękno – czym one tak naprawdę jest ? Nie da się określić pięknej kobiety jednym słowem czy jednym zdaniem. Jest wiele pięknych kobiet a każda inna i wyjątkowa. Dlaczego więc o jednych kobietach mówimy, że są piękne a o innych że nie ? Myślę , że to kwestia dbania o siebie , o swoje zdrowie , pokazywanie swych atutów a przede wszystkim pokochanie samej siebie.

Chce być piękna - metamorfoza Nigdy nie uważałam siebie za piękną , często zazdrościłam koleżankom to włosów to ciała to twarzy…. kończyło się tylko na bezsensownej zazdrości i poczuciu , że nigdy taka nie będę jak one. Gdy człowiek dorasta coraz bardziej staje się rzeczywisty fakt – że nigdy nie będę piękna tak jak inne kobiety. Mogę być piękną ale na swój sposób – bo jak już wspomniałam każda kobieta jest inna. Nie mam już zamiaru upodabniać się do kogoś , dążyć do tego co nie mogę mieć. Mój cel jest prosty a zarazem trudny – odnaleźć w sobie piękno , zadbać o swoje zdrowie i urodę . Pamiętacie program – Chce być piękną ? – Dzięki temu programowi wiele kobiet odzyskało wiarę w siebie wiarę w to , że tez można być piękną. Niestety nie każdy ma szanse dostać się do takiego programu jak i też w magiczny sposób przeistoczyć się z brzydkiego kaczątka  w łabędzia . Dawno sobie już to uświadomiłam i wiem – Że wszytko zależy ode mnie i pracy nad samą sobą . Dosyć niedawno oświadczyłam , że przez 100 dni będę dbała o siebie w 100 %. . Przyznam , że z początku szło mi bardzo dobrze , pełna motywacji przystąpiłam do działania – Jednak z czasem brakło mi wiary w siebie – mam niestety słomiany zapał i szybko się poddaje. Jednak mimo to cieszę się, że podjęłam się tego wyzwania. Teraz mam zamiar dbać o siebie nie przez 100 dni ale robić to przez cały czas. Dbać nie tylko o zdrowie ale i o urodę. Często myślę nad swoimi błędami i znalazłam ich zbyt wiele pora to zmienić na lepsze – Życie ma się przecież tylko jedno a czasem wystarczy tylko poświecić chwile by zmienić je na lepsze. Nie chcę żebyście sobie pomyślały – Że jestem próżna, że zależy mi tylko na tym by pięknie wyglądać – Nie jest to dla mnie najważniejsze ale jest bardzo istotne, przypuszczam że nie tylko dla mnie ale i dla każdej z was. Od dziś postaram się z wami dzielić moimi dokonaniami w dążeniu do mojego celu, robię to zwłaszcza dla siebie – dzieląc się z wami tym co dla mnie ważne staje się bardziej odpowiedzialna za swoje czyny – wnioskując mam większą motywacje do działania.
Na początku przedstawię wam mój plan – Dobry plan jest połową sukcesu – teraz to tylko kwestia czasu , walki z lenistwem by go zrealizować ! 

Chcę być zdrowa
O zdrowie trzeba dbać cały czas a nie dopiero wtedy gdy zachorujemy , zapobieganie jest bardzo ważne – oto kilka moich celów :
 • Zacząć chodzić do dentysty
 • Wybrać się do okulisty
 • Stosować suplement diety wspomagający wzrok
 • Zadbać o kondycje – jeździć rowerem , ćwiczyć
 • Zdrowiej się odżywiać – Skończyć z podjadaniem
 • Wybrać się na badania kontrolne do lekarza

Chce być piękna 
Chcę z spokojem patrzeć w lustro z świadomością, że robię dla siebie wszytko to co najlepsze :
 • Pokonać raz na zawsze trądzik 
 • Zadbać o cerę
 • Zwalczyć cellulit
 • Zadbać o włosy 
 • Zażywać suplementy diety wzmacniające włosy , skórę i paznokcie
 • Nauczyć się w końcu ładnie malować i czesać
 • Zadbać o ciało ( olejki , balsamy itp )
 • Zadbać o brwi i rzęsy
 • Poważniej się ubierać
 •  Częściej się uśmiechać

Porównując kwestie dbania o siebie teraz a 2-3 lata temu muszę przyznać, że idzie to ku dobremu. Nadszedł czas by zabrać się za to poważnie – W końcu jestem na tyle dorosła by umieć dbać o siebie. Wybaczcie za moja gadaninę , być może bezsensowną – Tak już mam , że jak już chce coś zrobić to bardzo to przeżywam i muszę się porządnie wygadać !

10 myśli na temat “Chce być piękna – metamorfoza

 1. Zgadzam się z tym 🙂 piękno to wartość względna, więc mając poczucie własnej wartości wpływamy na to by inni również nas tak odbierali 🙂 a za symbole piękna uważane są zarówno kobiety takie jak Nigella Lawson, czy Anja Rubik a wiadomo, że naprawdę się różnią – czyli dla każdego, co innego 🙂

 2. Bardzo ładne założenia. Mam mnóstwo podobnych do Twoich Marzenko 🙂

  Nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki w 100%-ach i życzyć powodzenia ;*

 3. Bardzo podobają mi się wpisy tego typu, zamiast recenzować kolejny kosmetyk, lakier czy pokazywać zakupy (nie mówię,że takie wpisy nie są fajne ;)) chwila refleksji…zadanie sobie pytania "co to znaczy być piękną?…" i zastanowienie się co można/trzeba zmienić w swoich działaniach 🙂 Mi osobiście bardzo podobają się słowa: " Piękna kobieta to kobieta z pasją.Ale kosmetyki łatwiej kupić" 🙂

  P.S-wkradł się błąd- 'zazdrościłam koleżanką' nie 'ą' tylko 'om' 😉

 4. Fajny post, bardzo przydatny…wręcz potrzebny!
  Rzadko komentuję, ale tu muszę, bo widzę siebie sprzed kilku lat:)

  Z doświadczenia powiem Ci, że warto walczyć o siebie, o to, żeby spojrzeć w lustro i móc się uśmiechnąć.
  Nie poddawaj się, nawet jak czasem przychodzi zniechęcenie. Trzeba przeczekać i wziąć się za siebie ze zdwojoną mocą.
  Pozdrawiam, megan705

 5. Przy mojej wadzie wzroku jest wskazany suplement diety nie jem na co dzień jedzenia wspomagającego wzrok a muszę odpowiednie witaminy spożywać co dzień między innymi luteinę

Dodaj komentarz