Jak walczyć z łupieżem ? Jak pozbyć się łupieżu ?

Łupież problem natury estetycznej dotyczy bardzo wielu osób. Uporczywe ,,płatki śniegu" są ciężkie do pozbycia a my szukamy skutecznego sposobu by zwalczyć go raz na zawsze.
 Łupież możemy podzielić na dwie odmiany :

Łupież suchy
Objawia się występowaniem na skórze głowy białych drobnych łusek, które przy czesaniu lub pocieraniu włosów sypią się. Jest bardziej widoczny, występuje często w okresie dojrzewania lub w dzieciństwie.
Łupież tłusty
Objawia się pojawieniem się łusek skry w odcieniach żółtego, które są cięższe i bardziej przylegają do skóry głowy. Jest mniej widoczny od łupieżu suchego, występuje częściej u mężczyzn.

Jakie mogą być przyczyny powstania łupieżu ?
 • Łupież często pojawia się  dzieci oraz w okresie dojrzewania
 • Zarażenie się poprzez użycie czyjejś szczotki do włosów
 • Podłoże genetyczne i predyspozycje do jego pojawiania się go
 • Jego występowanie ma podłoże grzybiczne lub bakteryjne
 • Reakcja alergiczna na niektóre kosmetyki np. pianki do włosów
 • Nie dokładne spłukiwanie kosmetyków do włosów
 • Woda chlorowana
 • Zła dieta ( brak cynku )
 • Zbyt szybko przetłuszczające się włosy 

Niektóre źródła podają , że lekceważenie łupieżu tłustego u mężczyzn może przyczynić się do łysienia. !  Problem łupieży lepiej nie lekceważyć, stanowi on nie tylko problem estetyczny ale może mieć podłoże chorobowe. Występowanie łupieżu przez długi czas mimo stosowania środków przeciwłupieżowych najlepiej skonsultować z lekarzem lud dermatologiem.

Co pomaga walce z łupieżem ?
 • Ważne jest odkażanie skóry głowy ( zarówno w tłustym i suchym łupieżu )
 • Natłuszczanie skóry głowy ( łupież suchy)
 • Masaż skóry głowy
 • Kosmetyki zawierające cynk np. Nizoral 
 • Odpowiednia dieta bogata w mikroelementy i makroelementy

Komentarze

 1. Jakaś telepatia czy co? ;)

  Wczoraj akurat miałam napad łupieżu i to tej najgorszej odmiany. Otóż zaraz po myciu włosów, wyczesywałam ogrom, naprawdę ogrom wielkich, białych łusek - bleeee, ohyda :[
  Sczesywałam, sczesywałam i nie mogłam się z tym uporać. Takie - wiesz - nic nic, nie ma nie ma - i nagle łup i cała głowa w śniegu.

  Dziękuję Ci już za kolejną naprawdę świetnie przydatną notatkę! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy17/10/12

  Oj coś wiem na ten temat...
  Wydawało mi się, że skończyłam z tematem na etapie dojrzewania, a t klops...
  wystarczyła zmiana szamponu na inny, niż przeciwłupieżowy.
  Tak czy inaczej uważam, że head&shoudelrs to najlepsza marka przeciw łupieżowa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy2/10/14

  Head&shoulders- nic innego mi nie pomaga.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji