Maseczka na włosy z żółtkiem

Maseczka na włosy z żółtkiem
Maseczka na włosy z żółtkiem – jak zrobić ?
Żółtko + Oliwa + Cytryna + Napar z pokrzywy
Wersję tą najlepiej nakładać na suche włosy, gdyż dodatek naparu czyni maseczkę dosyć wodnistą.

Jak zrobić maseczkę ?

Najpierw robimy napar z pokrzywy. Dobrze poczekać z 10 minut by napar był silny. Przyszykuj 1-2 żółtka w zależności od długości włosów. Utrzyj z olejem by dobrze połączyły się składniki. Dodaj sok z cytryny. Opcjonalnie możesz dodać 2-3 łyżki naparu z pokrzywy ( ostudzonego).   Maseczek dobrze wcierać w włosy pasmo po paśmie. Nie zapomnij też o skórze głowy. Jak już wspomniałam konsystencja jest dosyć wodnista, wiec nakłada się ją bardzo prosto. Ja nałożyłam czepek na głowę i zmyłam maseczkę po 30 minutach. Zmywa się bez problemu. Po umyciu zastosowałam zwykłe kosmetyki i olejek na włosy.

Maseczka na włosy z żółtkiem – moja opinia

Maseczkę tę wolę od zwykłej żółtkowej chociaż by ze względu na to, że ładniej pachnie. Nakładanie samego żółtka na włosy może być dla niektórych nie przyjemne. Dodaje napar z pokrzywy ze względu na jego bardzo dobre właściwości  pielęgnacyjne włosów. Po spłukaniu czułam jednak ,że konieczne jest zastosowanie maseczki z spłukiwaniem. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy też odczucia potrzeby nawilżenia.
Po wysuszeniu włosów. Jak na pierwszy raz odniosłam wrażenie, że włosy stały się mocniejsze i bardziej lśniące. Sądzę, że stosowanie tej maseczki systematycznie może przynieść lepsze rezultaty -jak wiadomo naturalne kosmetyki wymagają dużo czasu i cierpliwości.
Do wykonania tej maseczki na prawdę nie wiele potrzeba, każdy może jej spróbować i urozmaicić na swój własny indywidualny sposób. Bardzo lubię stosować maseczki domowe przed myciem włosów. Takie maseczki można bez problemu spłukać i w razie gdy poczujemy niedosyt zastosować inne kosmetyki.

5 komentarzy

Dodaj komentarz