Przejdź do treści

Maseczka na włosy z żółtkiem

Maseczka na włosy z żółtkiem, to jedna z bardziej popularnych maseczek, stosowana przez nasze babcie. Poniższy przepis poniżej, jest urozmaiceniem klasycznego przepisu i myślę, że warto go spróbować.

Składniki maseczki

Do wykonania maseczki będzie nam potrzebne
Żółtko + Oliwa ( lub inny ulubiony olej) + Cytryna + Napar z pokrzywy
Wersję tą najlepiej nakładać na suche włosy, gdyż dodatek naparu czyni maseczkę dosyć wodnistą.

Maseczka na włosy z żółtkiem – jak zrobić ?

Najpierw robimy napar z pokrzywy. Dobrze poczekać z 10 minut by napar był silny. Przyszykuj 1-2 żółtka w zależności od długości włosów. Utrzyj z olejem by dobrze połączyły się składniki. Dodaj sok z cytryny. Opcjonalnie możesz dodać 2-3 łyżki naparu z pokrzywy ( ostudzonego).   Maseczek dobrze wcierać w włosy pasmo po paśmie. Nie zapomnij też o skórze głowy. Jak już wspomniałam konsystencja jest dosyć wodnista, wiec nakłada się ją bardzo prosto. Ja nałożyłam czepek na głowę i zmyłam maseczkę po 30 minutach. Zmywa się bez problemu. Po umyciu zastosowałam zwykłe kosmetyki i olejek na włosy.

Maseczka na włosy z żółtkiem – moja opinia

Maseczkę tę wolę od zwykłej żółtkowej chociaż by ze względu na to, że ładniej pachnie. Nakładanie samego żółtka na włosy może być dla niektórych nie przyjemne. Warto dodać chociażby odrobinę olejku elektrycznego, dla poprawy zapachu. Dodaje napar z pokrzywy ze względu na jego bardzo dobre właściwości  pielęgnacyjne włosów. Po spłukaniu czułam jednak, że konieczne jest zastosowanie maseczki z spłukiwaniem. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy też odczucia potrzeby nawilżenia. Dobrym pomysłem jest wymieszanie żółtka z ulubioną maską do włosów, poprawi wtedy jej działanie.
Po wysuszeniu włosów. Jak na pierwszy raz odniosłam wrażenie, że włosy stały się mocniejsze i bardziej lśniące. Sądzę, że stosowanie tej maseczki systematycznie może przynieść lepsze rezultaty -jak wiadomo naturalne kosmetyki wymagają dużo czasu i cierpliwości.
Do wykonania tej maseczki na prawdę nie wiele potrzeba, każdy może jej spróbować i urozmaicić na swój własny indywidualny sposób. Bardzo lubię stosować maseczki domowe przed myciem włosów. Takie maseczki można bez problemu spłukać i w razie gdy poczujemy niedosyt zastosować inne kosmetyki.

5 komentarzy do “Maseczka na włosy z żółtkiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.