Te dni.....czyli ile możliwości mamy by umilić te dolegliwości ! Co na okres ?

Kiedyś nie było tyle możliwości sprawienia by te dni były wygodne dla kobiety. Teraz asortyment rozszerzył się tak bardzo,że mamy naprawdę ogromne możliwości. Nie jedna kobieta z dawniejszych epok chciałaby znaleźć się na naszym miejscu :)

A więc zaczynamy.... być może dowiecie się co nieco ciekawego :)

Standardowe Podpaski
Używa je bardzo dużo Polek, podpasek jest bardzo dużo rodzai różnych firm. Różnej wielkości, różnego kształtu, różnego materiału- z skrzydełkami lub bez. I tańsze i droższe.... różne różniaste.....


STANDARDOWE TAMPONY
Również tutaj asortyment jest ogromny. Podzielony na marki, wielkości..... z aplikatorami i bez nich


EKOLOGICZNE PODPASKI WIELORAZOWE
Być może nie każda z was wie, że są też ekologiczne podpaski wielorazowe. Są droższe ale ich zakup starcza na dłużej - nie każda z nas pisze się na takie podpaski bo jak wiadomo- trzeba je prać
LINK!
PODPASKI EKOLOGICZNE JEDNORAZOWE 
 Są droższe od zwykłych podpasek. Ale za to mają jedną dobrą cechę - szybciej się rozkładają- Wyobrażacie sobie ile czasu mija zanim się zwykłe podpaski rozłożą ?TAMPONY EKOLOGICZNE 
 Również szybciej się rozkładają niż zwykłe tampony, mają naturalny skład.


NATURALNE GĄBKI TAMPONY !
Tak, są to gąbki..  i nie są używane od niedawna ale od wieków. Wygodniejsze od tamponów są na pewno :) Są jednorazowe i wielorazowe :)


KUBECZKI MENSTRUACYJNE 

 Działają podobnie jak tampon...krew zamiast wsiąkać tutaj gromadzi się do specjalnego kubeczka . Jest to produkt wielorazowy 
A WY CO PREFERUJECIE ?

12 komentarzy:

 1. ja chyba zdecydowanie bardziej wole tradycyjne tampony :D

  OdpowiedzUsuń
 2. preferują to co jest dostępne w sklepie i nie musze czekac na przesyłkę. Więc tradycyjne podpaski i tampony:)

  OdpowiedzUsuń
 3. tampony :) w podpaskach czuje się jak w pampersie jakimś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z powodu problematycznych i bolesnych miesiączek preferuje to co jest najłatwiejsze i najszybsze czyli podpaski. Dobrym pomysłem, jak wspomniałaś, by były te ekologiczne, ale cena 16,50 zł (nie licząc przesyłki) za 10 sztuk odstrasza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio czytałam że kubeczki menstruacyjne to świetna sprawa. Podobno są idealne dla kobiet które regularnie uprawiają sporty. Podobno też przez ich noszenie miesiączki są mniej bolesne - ale nie wiem na ile to prawda. Ja się tak nad nimi zastanawiam i jak tylko bede miala większy przypływ gotówki to sobie taki sprawię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. o wielorazowych podpaskach ekologicznych i kubeczka to nie słyszałam, ale skutecznie mnie to odstrasza ;)
  używam już 8 lat podpasek ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jednak stawiam na klasykę i wolę podpaski.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tampony na dzień, podpaski na noc i po domu i to koniecznie te bez tej folii na wierzchu co niby daje uczucie suchości (odparza mnie) :-) Jak spotkam gdzieś stacjonarnie ekologiczne to spróbuję. A te gąbki szczerze, to pierwszy raz widzę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tampony/podpaski z naciskiem na te pierwsze, ale powoli psychicznie przekonuję się do mooncupa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiedziałam, że są podpaski tak jak pieluszko dla dzieci wielorazowego użytku. Ja na codzień preferuję klasyczne podpaski, od czasu do czasu tampony.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie ciekawią te podpaski ekologiczne niby wszytko fajne ale jak się gdzieś wyjdzie to co ? Mam taką krwawą nosić w torebce ? Jakby było inne czyste i komfortowe rozwiązanie tej sytuacji...

  OdpowiedzUsuń
 12. Rany te gąbki to mnie zaskoczyły! Próbuje się nastawić na kubeczek ale jakoś ciężko mi to idzie. Od tamponów uciekam gdzie pieprz rośnie Więc jak na razie jestem wierna podpaskom :)

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger