Alantoina

Alantoina
Źródło
Mimo dziwnej nazwy, ten organiczny związek chemiczny dosyć często występuje w kosmetykach.

Co to jest Alantoina ?

Jest to pochodnia cząsteczka kwasu moczowego.
Tak... kwas moczowy jest efektem końcowym naszego metabolizmu i na pierwszą myśl coś co jest podobne do moczu nie wydaje nam się czymś przyjemnym.
Jednak natura tak została stworzona, że lubi nas zaskakiwać a Alatonine możemy znaleźć w roślinach. Jej największą ilość znajdujemy w korzeniach żywokostu, znajdziemy ją również w : roślinach strączkowych, łuskach ryżu, liściach sykomory. W końcowym efekcie alatonina jest uzyskiwana syntetycznie w laboratorium a nie prosto z roślin.

Jakie są ogólne działanie Alantoiny ?
  • Przyśpiesza regeneracja tkanek w skaleczeniach skóry
  • Jest stosowana jako środek przeciwzapalny
  • Łagodzi objawy łuszczycy
  • Ma działanie nawilżające i zmiękczające skórę
  • Pomaga w profilaktyce przeciwtrądzikowej
 Alantoina w kosmetyce :
  • Płyny i kremy po goleniu
  • Preparaty przeciwtrądzikowe/ przeciwłojotokowe
  • Kremy i sera nawilżające
  • Toniki

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji