FITO DHEA - DIOSGENINA - Hormon młodości


Nie od dziś wiadomo, że hormony grają kluczową rolę w naszym organizmie. To dzięki nim, nasz organizm prawidłowo funkcjonuje, a ich stężenie w zależności od wieku czy stanu ciała może uleć znacznym zmianą. Hormon o którym chce wam troszkę opowiedzieć, jest jednym z tych ważnych dla nas kobiet - odpowiada  bowiem za ,,zatrzymanie młodości"

Zdjęcie z Wikipedii

DIOGENESA (hormon ludzki) -  Stężenie tego hormonu w organizmie ulega znacznemu spadkowi po 30 roku życia. Strata tego hormonu jest coraz bardziej widoczna z biegiem lat a najbardziej widoczna jest na skórze, ta bowiem traci swoją jędrność i elastyczność w konsekwencji czego pojawiają się zmarszczki. Ubytek tego hormonu jest jedną z przyczyn starzenia się organizmu.

W świecie roślin istnieje odpowiednik tego hormonu (FitoDHEA), a znajduje się on w dość niepozornej roślinie, której zwie się Jam.
O Jamie pod kątem kulinarnym, mogę powiedzieć że jest to coś podobnego do ziemniaka. Jam posiada bulwy, które mogą osiągać wagę nawet do 50 kilogramów. 
A wszytko to kryje się pod pnączami podobnymi do bluszczu. Roślina ta występuje głównie w krajach tropikalnych, a jej dzika odmiana z Meksyku posiada cenny odpowiednik ludzkiego hormonu ,,młodości"
W Ameryce Południowej nie od dziś znane są właściwości Jamu. Dopiero od niedawna, wyciąg z korzenia tej rośliny jest stosowany w kosmetyce. 
Fito DHEA
  • Odpowiada za właściwe nawilżenie skóry
  • Zachowuje jej elastyczność i napięcie
  • Stymuluje podział komórek w skórze właściwej
  • Zapobiega starzeniu się komórek skóry, zachowując strukturę zbliżoną do młodych komórek
Ciekawe ile jeszcze cennych składników kryje świat natury ?

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji