FITO DHEA – DIOSGENINA – Hormon młodości

Nie od dziś wiadomo, że hormony grają kluczową rolę w naszym organizmie. To dzięki nim, nasz organizm prawidłowo funkcjonuje, a ich stężenie w zależności od wieku czy stanu ciała może uleć znacznym zmianą. Hormon o którym chce wam troszkę opowiedzieć, jest jednym z tych ważnych dla nas kobiet – odpowiada  bowiem za ,,zatrzymanie młodości”

Zdjęcie z Wikipedii

DIOGENESA (hormon ludzki)

–  Stężenie tego hormonu w organizmie ulega znacznemu spadkowi po 30 roku życia. Strata tego hormonu jest coraz bardziej widoczna z biegiem lat a najbardziej widoczna jest na skórze, ta bowiem traci swoją jędrność i elastyczność w konsekwencji czego pojawiają się zmarszczki. Ubytek tego hormonu jest jedną z przyczyn starzenia się organizmu.
W świecie roślin istnieje odpowiednik tego hormonu (FitoDHEA), a znajduje się on w dość niepozornej roślinie, której zwie się Jam.
O Jamie pod kątem kulinarnym, mogę powiedzieć że jest to coś podobnego do ziemniaka. Jam posiada bulwy, które mogą osiągać wagę nawet do 50 kilogramów.
A wszytko to kryje się pod pnączami podobnymi do bluszczu. Roślina ta występuje głównie w krajach tropikalnych, a jej dzika odmiana z Meksyku posiada cenny odpowiednik ludzkiego hormonu ,,młodości”
W Ameryce Południowej nie od dziś znane są właściwości Jamu. Dopiero od niedawna, wyciąg z korzenia tej rośliny jest stosowany w kosmetyce.

Fito DHEA

  • Odpowiada za właściwe nawilżenie skóry
  • Zachowuje jej elastyczność i napięcie
  • Stymuluje podział komórek w skórze właściwej
  • Zapobiega starzeniu się komórek skóry, zachowując strukturę zbliżoną do młodych komórek
Ciekawe ile jeszcze cennych składników kryje świat natury ?

Dodaj komentarz