AHA co to są kwasy owocowe ?

KWASY OWOCOWE Inaczej zwane AHA czyli Alfa-hydrokwasy. Są to związki chemiczne pochodzenia naturalnego lub uzyskiwane syntetycznie. Kwasy te regulują procesy odnowy komórkowej  Normalizują proces złuszczania się zrogowaciałego naskórka.  W kosmetyce są najczęściej używane do peelingów w stężeniu do 30 %. W warunkach domowych zaleca się stosowanie stężenia nie przekraczającego 10%. Kwasy organiczne w kosmetyce poprawiają … Czytaj dalej AHA co to są kwasy owocowe ?

Czego szukać w składach szamponów ? Składniki szamponów ?

Ceramidy  Organiczne związki chemiczne z grupy lipidów obecne w warstwie rogowej naskórka. Ceramidy w warstwie rogowej ściśle do siebie przylegają, zapewniając nieprzepuszczalną powłokę dla wody oraz decydują o elastyczności skóry i utrzymaniu jej stałej temperatury. Na ceramidy szkodliwy wpływ mają m.in. mydło, detergenty i rozpuszczalniki. Ilość ceramidów zmniejsza się wraz z wiekiem, a skóra osób … Czytaj dalej Czego szukać w składach szamponów ? Składniki szamponów ?

Krem Agafii do Twarzy Oczyszczający do Cery Tłustej i Problematycznej z Jonami Srebra- Recenzja

Informacje od producenta  Krem został stworzony według oryginalnej syberyjskiej receptury zielarki Agafii Jermakowej . Dzięki unikalnej kompozycji leczniczych roślin zawartych w składzie doskonale oczyszcza pory skóry, lekko je ściągając oraz skutecznie zmniejsza stany zapalne.  Krem ten możesz kupić w sklepie Skarby Syberii, informacje o nim znajdziesz TUTAJ  Skład (INCI): Aqua, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl … Czytaj dalej Krem Agafii do Twarzy Oczyszczający do Cery Tłustej i Problematycznej z Jonami Srebra- Recenzja