Dokuczliwe brodawki - co powinniśmy o nich wiedzieć

Dokuczliwe brodawki - co powinniśmy o nich wiedzieć
Brodawki, przypadłość nie jednej z nas nie bez powodu nazywana jest kurzajką. Ich pojawienie się na ręce czy na nodze nie jest przyjemnym doświadczeniem. Grudkowata zmiana skórna, nie wygląda ładnie, czasem jednak wygląd brodawki jest niczym w porównaniu jakie konsekwencje niesie zarażenie się tym ,,,skórnym problemem"

Niestety tak już bywa, jeśli kiedykolwiek mieliśmy tą nieszczęsną brodawkę zostanie z nami już na zawsze. Jej stadium może być długo utajone by pojawić się znowu.Z dwojga złego lepiej mieć kurzajkę na dłoni, gdyż jej pojawienie się tam jest najmniej groźne. Ta zmiana skórna może pojawić się również : na stopach, w okolicach intymnych, na powiekach a nawet pod płytką paznokciową.  

Wyróżnia się około 60 rodzajów kurzajek a ich powstanie powoduje wirus HPV.
Pojawienie się brodawek w okolicach narządów płciowych u kobiet, nie jest zbyt dobrą nowiną.
Powikłaniem zarażenia się wirusem może być rak szyjki macicy, dlatego tak bardzo ważne jest regularne badanie cytologiczne. 
W jaki sposób można się zarazić wirusem ? -  Przez bezpośredni kontakt z nosicielem i miejscem zainfekowanym. Wirus wnika w głąb skóry ( jeśli jest skaleczona a nawet lekko otarta ). Brodawka przenosi się również przez bezpośredni kontakt płciowy.
Na szczęście większość kurzajek znika samoistnie ( wirus zostaje utajony) Bywa tak, że mając raz brodawkę nie będziemy jej mieli ponownie. Teraz mamy na tyle komfortową sytuację, że możemy szybko i łatwo pozbyć się kurzajek w domu. Wystarczy tylko pójść do apteki kupić lek który ,,zamrozi problem" i znów możemy się cieszyć normalnie wyglądającą skórą. Czasem jest konieczne usunięcie ,,chirurgiczne", najczęściej dokonuje się wycięcia gdy brodawki pojawią się na stopach a chodzenie sprawia ból. 
Możliwe jest również, że jak się kurzajka sama pojawiła to sama zniknie.
Każdy z nas może się ustrzec przed tym problemem : dbając o higienę , pilnując aby manikiurzysta lub kosmetyczka używała wysterylizowanego sprzętu , stosując prezerwatywę podczas stosunku
Pamiętajmy również o regularnej cytologi nawet jeśli nie mamy wirusa HPV, takie badanie jest obowiązkiem każdej dbającej o siebie kobiety.

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji