Jak sprawić by ćwiczenia były nawykiem ? Jak zacząć ćwiczyć ?
Kolejny raz zaczynasz ćwiczysz a już po kilku dniach twoje palny idą w zapomnienie ?
Jeśli chcesz by twoje ćwiczenia stały się nawykiem,  warto zastosować się do poniższych rad.
Zapraszam serdecznie !Każda z nas jest inna i każda lubi co innego. Tak samo  jest też  z ćwiczeniami. Dla jednej ćwiczenia z Ewą Chodakowską są świetną zabawą dla innej znowu istnym koszmarem. Znajdź to co lubisz robić najbardziej. Może bieganie sprawia Ci radość albo uwielbiasz pływać ? A może to taniec jest tym co kochasz najbardziej ? Nie zmuszaj się na siłę do ćwiczeń których nie lubisz lub nie możesz wykonywać, to może Cię szybko zniechęcić.A więc postanowiłaś zacząć ćwiczyć jak większość Polek ,,Od Poniedziałku". Z zapałem szykujesz sobie zestaw ćwiczeń i ruszasz pełną parą. Po czasie okazuje się, że nie ogarniasz tego co sobie sama postawiłaś za wyzwanie. Zacznij od małych rzeczy i jeśli radzisz sobie z nimi, powolutku zwiększaj rodzaj i czas ćwiczeń. Nie warto od razu stawiać sobie zbyt wysokiej poprzeczki, często wiele z nas rezygnuje bo po prostu nie daje sobie rady.Ćwiczysz już od jakiegoś czasu a czujesz, że twój organizm jest wykończony ? Bolą Cię stawy, nie możesz sprawnie się ruszać ? Pamiętaj, jeśli twoje Ciało daje Ci znać, że pewien rodzaj ćwiczeń odbija się na twoim zdrowiu lepiej zrezygnuj z nich. Jeśli masz możliwość uzgodnij swój zestaw ćwiczeń z trenerem. Znajdź taki, który będzie odpowiedni dla Ciebie i zarazem będzie najbardziej efektywny.


Zaplanowałaś swój ,, Idealny zestaw ćwiczeń". Realizujesz go skutecznie przez pewien czas. Nagle przychodzi moment gdy zamiast z zapałem wykonać ćwiczenia, po prostu się nudzisz ? Warto raz na czas, wprowadzić zmiany w swoich ćwiczeniach. Im więcej urozmaicisz swoje ćwiczenia, tym mniejsza jest szansa na to że będą dla Ciebie nudne.Czujesz, że sobie nie radzisz z ćwiczeniami ? Brakuje Ci mobilizacji do realizacji swojego celu ?
Warto znaleźć grupę osób które mają taki sam cel jak ty. W grupie raźniej ! Lepiej się czujemy gdy ktoś wieży w nas i nas wspiera w trudnych momentach. Jeśli nie masz bliskiej osoby, która chce zacząć ćwiczyć z tobą, poszukaj w internecie grup wsparcia, które tylko czekają na kogoś takiego jak Ty.Sumiennie ćwiczysz każdego dnia już od miesiąca, a efektów w ogóle nie widać ? Tymczasem twoja znajoma mocno schudła, ćwicząc tylko dwa tygodnie ? Zastanawiasz się czy ma sens dalej ćwiczyć ? 
Oczywiście że ma ! Nie porównuj siebie do innych. Każda z nas jest inna i każda chudnie w innym tempie. Jeśli nie widzisz efektów nie poddawaj się ! Widocznie twój organizm potrzebuje więcej czasu by efekty były widoczne. Pamiętaj, że szkoda czasu i wysiłku który włożyłaś w ćwiczenia a poddając się marnujesz tylko całą swoją pracę.


Stałaś się zbyt wygodna ? Jeździsz  samochodem drogę, którą spokojnie byś przeszła pieszo albo przejechała rowerem ? Czas to zmienić ! Oczywiście, nie uważam żebyś chodziła pieszo 20 kilometrów. Warto natomiast wysiąść przystanek wcześniej i przejść się ten kawałek albo przejechać się rowerem jeśli masz tylko taką możliwość. Nawet udając się na zakupy możesz pójść do sklepu dalej aby tylko zażyć więcej ruchu. Jeśli masz psa, z pewnościom będzie szczęśliwy gdy go weźmiesz na dłuższy spacer.


Motywację do ćwiczeń możesz znaleźć praktycznie wszędzie. Pragniesz ładnie wyglądać na studniówce lub jesteś przyszłą  Panną Młodą ? A może brakuje Ci wiary w siebie i chcesz coś osiągnąć ? Mając motywacje do ćwiczeń osiągasz już bardzo wiele ! Przeszukując choćby internet można trafić na 10000 historii kobiet, które dzięki ćwiczeniom zmieniły coś w swoim życiu. Skoro im się udało - To tobie też się uda !

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji