Czego nauczyło mnie blogowanie ?

Czego nauczyło mnie blogowanie ?
Przez prawie 5 lat blogowania, w moim życiu zmieniło się bardzo wiele. Zostałam mężatką, przeprowadziłam się na drugi koniec polski, znalazłam pracę o której nawet nie marzyłam.
Tak się składa, że pisanie bloga również na mnie wpłynęło i bez niego nie byłabym tą osobą którą jestem teraz. Dziś chciałam się z wami podzielić refleksją na temat ,, jak blog wpłynął na moje życie” Oczywiście, tradycyjnie podsumowuje wszystko w punktach. Jestem bardzo ciekawa, czy wy też macie takie odczucia i czego jeszcze innego nauczyło was blogowanie.Jak blog wpłynął na moje życie ?
  • Co dzień uczę się swojej kobiecości – Dzięki pisaniu postów na blogu, mam większą świadomość tego co tak naprawdę jest ważne w byciu kobietą. Uczę się bardziej dbać o siebie i zwracać większą uwagę na rzeczy, które do niedawna były dla mnie nie istotne. Chociaż by kosmetyki, częściej sięgam po te bardziej naturalne a zdecydowanie rzadziej kupuje te przereklamowane w telewizji. Pisanie postów jest dla mnie taką motywacją, chwilą do refleksji nad tym czy ,,pisząc rady np. 10 zasad zdrowego odchudzania” daje przyzwoity przykład. Dzięki byciu włosomaniaczką, moje włosy stały się dla mnie niezwykle ważne i tak jak nigdy dbam o nie. Sprawa ta nie dotyczy tylko włosów ale i całej mnie mam motywację do tego by dbać o siebie tak jak na każdą kobietę przystało.
  • Poznałam wspaniałych ludzi – To dzięki blogowi poznałam dziewczyny, które mają takie same zainteresowanie jak ja. Kto by pomyślał że bratnie duszę poznam taką drogą przez internet. Najfajniejsze jest to,że tworzymy taką ,, babską społeczność” gdzie możemy się wygadać i zawsze ktoś nas wysłucha.
  • Inne blogi są da mnie miejscem pełnym inspiracji – Tak, mimo że wiele blogów jest bardzo podobnych do siebie, to każdy czymś się różni. W każdym blogu jest coś wyjątkowego określającą daną osobą. Na wielu blogach, znalazłam mnóstwo inspiracji, przeczytałam mnóstwo ciekawych postów czy też znalazłam odpowiedzi na pytanie które może znać tylko inna blogerka.
  • Dzięki recenzją moje zakupy są łatwiejsze – Popularne na blogach recenzje są dla mnie bardzo przydatne. Ile to razy, nie byłam pewna czy dany kosmetyk warto kupić. Wystarczy tylko wpisać kilka słów w wyszukiwarkę a znajduję opinię o danym kosmetyku. ,,Niestety” często też ulegam recenzji i już po przeczytaniu bardzo chcę coś kupić.
  • Popularność nie ma znaczenia – Nie raz nie dwa dołowałam się, że mój blog mimo tylu lat prowadzenia nie osiągnął wielkiej popularności. Dziś już wiem, że ilość obserwatorów się nie liczy – piszę głównie dla siebie a jeśli znajdzie się choć jedna osoba która lubi czytać to co piszę to dla mnie to już jest sukces :) Ja sama nie zawsze przepadam za niektórymi blogami z wielką liczbą obserwatorów, zdecydowanie większymi perełkami są dla mnie mało popularne blogi które treścią wyrażają znacznie więcej.
  • Robię to co kocham – Pisząc cokolwiek na blogu, tak naprawdę dzielę się tym co kocham. Uwielbiam książki o urodzie i czuję się wręcz zobowiązana podzielić radami w nich zawartymi (bo mogą się komuś przydać) Czy też, odkryty kosmetyk który zdziałał u mnie ,,prawie cuda” nie może przejść na blogu obojętnie i chcę polecić go innym. Przepis na domowy kosmetyk, który łatwo można zrobić w domu też musi znaleźć tu miejsce. Dzieląc się mam z tego naprawdę wielką satysfakcję :)

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji