Zabójcze krzesła -skutki siedzącego trybu życiaZałożę się, że wiele z was czytając ten tytuł sobie myśli ,, Ta to dziwne horrory ogląda”. Nie dziwie się – niby jak krzesło może być zabójcze same w sobie ? To wydaje się niemożliwe, chyba że użyjemy krzesła jako narzędzia zbrodni. W takim wypadku używając krzesła elektrycznego efekt jest natychmiastowy.
Jednak nie jeden z nas, nie zdaje sobie sprawy, że sam sobie jest katem i zwyczajnie siedząc na krześle szykuje sobie powoli własną śmierć.... 

Taka jest niestety prawda – siedzący tryb życia może dosłownie zabić !
Zadajmy sobie pytanie... ile godzin dziennie siedzimy ?
Wliczmy to wszystkie momenty : dojazd do pracy, pracę, odpoczynek po pracy
Nie jeden z nas mocno się zaskoczy gdy liczba godzin wyjdzie powyżej 8, niewielu z nas z spokojem stwierdzi że jest ich poniżej 5.
Statystycznie około 70% procent społeczeństwa prowadzi siedzący tryb życia. Większość z tych osób dodatkowo przyjmuje nieprawidłową podstawę siedzącą przed komputerem. ( Przyznaję się bez bicia, sama walczę z tym by siedzieć prawidłowo)
Ilu z was siedzi w takiej pozycji przed komputerem ?

Najgorszy jest fakt, że mimo młodego wieku, już doprowadziłam się do bólów kręgosłupa. Sama sobie to zagwarantowałam, siedząc niezliczone godziny czy to przed komputerem czy w pracy doprowadziłam się do bólów rwy kulszowej. Kto zna ten ból, wie że jest to bardzo ciężkie i nieodwracalne. Siedząc powoduje się większy nacisk na kręgosłup co może być przyczyną powstanie zwyrodnień kręgosłupa, kręgów szyjnych czy łopatek.

Kolejną częstą przypadłością, która mam nadzieje że mnie nie dopadnie jest - cukrzyca. Nie wyobrażam sobie jak ciężkie jest to, gdy musi się przyjmować zastrzyki z insuliną codziennie.

Ciągle siedząc, gwarantujemy sobie również hemoroidy. Wstydliwą przypadłość, która potrafi bardzo uprzykrzyć życie, a lekceważona gwarantuje gorsze powikłania.

Otyłość jest najbardziej częstym skutkiem. Społeczeństwo robi się coraz bardziej leniwe i wybiera wygodę nie myśląc o przyszłości ale to wszystko do czasu..... gdy przez nadmierne kilogramy zniszczymy sobie życie.


Zastanówmy się, czy możemy zmienić swój tryb życia albo pomóc komuś kto ma z tym problem ?  

Czy może lepiej czasem wstać 10 minut wcześniej, by zajść piechotą do pracy lub pojechać rowerem niż wygodnie jechać samochodem ?
Dla mnie największym pozytywnym przykładem jest Berlin, miasto pełne rowerów. W centrum nie ma praktycznie samochodów. W każdym możliwym miejscu przyczepiony jest rower, każdy kto tylko może jeździ rowerem i nie ma wymówek że się nie chce.
Niestety u nas, często jest się wyśmiewanym pod tym względem - ,,Ma samochód a nim nie jeździ!” No i co z tego ! Śmiejcie się śmiejcie ale ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

Ile to godzin każdy z nas spędza przed komputerem na bezsensowne marnowanie czasu ? Ja sama mam z tym duży problem i nie jest łatwo się go pozbyć.
Ile czasu spędzałam  np. na demotywatorach ? Po co mi to ? Czego mnie to uczy ? Dobrze wiem, że niczego ale mimo to wchodzę na tego typu strony. Codziennie bombarduje się milionami informacji które tak naprawdę nie są istotne. Niestety takie ,,duperele” przyciągają i odciągają od normalnego życia.
Walczę z tym, zdaje sobie z tego sprawę i mam nadzieję że jestem na dobrej drodze by pokonać powiedzmy szczerze ,,uzależnienie od komputera” Bo taka jest prawda, wstyd się przyznać ale siedze czasem nawet 3h dziennie. Majówkę spędziłam bez komputera i takie tygodnie jak tamten uświadamiają mnie jak wiele z życia tracę i jak bardzo sobie szkodzę siedząc. I to w dodatku krzywo :(

No ale teraz koniec tego siedzenia ( napisanie tego posta zajęło mi 1,5 h ) czas poćwiczyć ! I małymi krokami dalej walczyć o zdrowszy tryb życia !

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji