Glinka Rassoul - kolejny skarb Maroka ?Glinka Rassoul/Ghassoul –kolejny skarb Maroka, który mogłam odkryć.
Jest to jeden z tradycyjnych i podstawowych kosmetyków w tym kraju, którego sposoby użycia są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Glinka ma szerokie zastosowanie – można ją stosować na ciało, twarz i na włosy. Bogata jest w substancje odżywcze , takiej jak krzem , magnez , żelazo , potas i sód. Jej nazwa znaczy ,,ta która oczyszcza” 
Czy faktycznie ta glinka jest kolejnym skarbem z Maroka który warto odkryć ?


Jak spisała się Glinka Rassoul Arganou?

Glinka zawarta jest w plastikowym pojemniczku o wadze 200 gram.
Ma postać płatków glinki, co przyznam ma oryginalny wygląd. 
Płatki glinki są dosyć twarde i czasowo trochę zajmuje zmielenie ich na proszek. Ja użyłam do tego moździerza, chociaż myślę że są łatwiejsze sposoby by ją rozdrobnić - może znacie jakieś ?

Do wykonania jednej maseczki potrzeba naprawdę niewiele płatków, zazwyczaj zostaje mi jeszcze w nadmiarze. Sądzę, że przy takiej dużej wydajności starczy mi na długi, długi czas.

Glinka ma specyficzny zapach, który od razu skojarzył mi się z pastą do rąk używaną kiedyś przez mego tatę. Zapach nie jest zbyt mocny, więc można do niego się przyzwyczaić.
Rassoul używam z dodatkiem wody w formie maseczki na twarz. Żeby szybciej nie zasychała, używam wody, którą rozpylam na buzię za pomocą butelki z atomizerem.
Maseczka z glinką nie szczypie podczas aplikacji, jak to bywa w wypadku glinki zielonej. Odniosłam wrażenie, że jest delikatniejsza, a skóra nie jest ,, spięta”. Wystarczy tylko 5-10 minut by używanie jej przyniosło efekt, glinkę zmywa się podobnie jak inne glinki.


Jakie efekty zauważyłam po użyciu glinki ?

  • Doskonale i dogłębnie oczyszcza skórę z brudów i z zaskórników
  • Po zmyciu czuję przyjemne mrowienie na buzi
  • Dobrze złuszcza martwy naskórek
  • Dodaje promiennego wyglądu skórze a zarazem pozostawia ją matową
  • Używana kilkakrotnie przyczyniła się do zmniejszenia trądziku
  • Cera mniej się przetłuszcza
Bardzo polubiłam się z tą glinką. Głównie dlatego, że jest znacznie bardziej delikatna dla mojej problematycznej skóry. Używanie jej daje naprawdę fajne efekty, zwłaszcza ze względu na dogłębne oczyszczenie skóry.Wydajność jest bardzo duża, zastanawiam się czy zdołam ją zużyć w przeciągu
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger