Marlett Bio Cosmetics - Czyli co nieco o maseczkach z Błękitną Glinka Kambryjską


 Na rynek wyszły maseczki polskiej firmy MarlettBio Cosmetics. 
Dziś chciałam się z wami podzielić wrażeniami odnośnie stosowania niektórych maseczek z 7 dostępnych w sklepach.


Ogólnie o maseczkach
Każda z maseczek zawiera 2x10 gram maski. Ilość jednorazowej saszetki jest duża i bezproblemowo starczy na aplikację na całą twarz oraz szyję.
Wszystkie maseczki aplikuje się łatwo i prosto. Nie trzeba nic dodawać, wystarczy nałożyć gotową maseczkę na twarz. Nie zauważyłam żadnej różnicy podczas nakładania maseczek. Żadna nie wywołała u mnie podrażnień ani nie szczypała podczas nakładania. Każda ma konsystencję średnio gęstą, kolor maski jest bardziej zbliżony do zieleni wymieszanej z błotem. Wszystkie maseczki sprawiają, że cera jest bardziej zmatowiona i widocznie odżywiona.
Minimalne różnicę dostrzegłam natomiast innych efektach jakie wywołują. Zawierają również nieco inny skład. Wszystkie bazują na Błękitnej Glince Kambryjskiej o której ciekawostkach możecie przeczytać poniżej.Składy glinek są dosyć długie, znajdziemy w nim substancję które zespalają kosmetyk w całość czy też zapobiegają wysuszeniu glinki. Maseczki są zgłoszone do Krajowego System Informowania o Kosmetykach. Nie są również testowane na zwierzętach. Zostały przebadane szeregiem badań dermatologicznych zapewniając bezpieczeństwo użycia. Nie mogę się jednak zgodzić, że maseczki są w 100% naturalne, bazują natomiast na naturalnej Błękitnej Glince Kambryjskiej.
Cieszy mnie natomiast, że Marlett Bio Cosmetics to Polska firma. Osobiście jestem, za wspieraniem naszych krajowych firm. Wybierając Polskie produkty, wiem że wybieram dobrze nie tylko dla siebie ale i dla nas wszystkich.

Maseczka rozświetlająca
Ta maseczka najbardziej przypadła mi do gustu. Użycie jej daje widoczne i natychmiastowe efekty. Skóra jest widocznie rozświetlona i wygląda na zdrowszą i bardziej promienną. Jest wyczuwalnie nawilżona, miękka i delikatna w dotyku.
Myślę, że bardzo dobrze spiszę się przed wyjściem na specjalne okazje.


Maseczka przeciwtrądzikowa
Po użyciu tej maseczki mogę powiedzieć,że ta najlepiej łagodzi podrażnienia. Niestety od czasu do czasu miewam coś w rodzaju uczulenia wokół ust ( skóra jest nadmiernie przesuszona i szczypie).
Użycie tej maseczki jednorazowo widocznie zmniejszyło suchość skóry i sprawiło, że mniej piekła.
Kolejnym plusem tej maseczki jest to, że działa tonizująco.


Maseczka przeciwtrądzikowa męska 
Maseczki używałam ja ( niestety nie udało mi się żadnego mężczyzny namówić do zastosowania) Przyznam szczerzę, że śmiało może jej używać każdy. Efekt użycia maseczki jest zupełnie inny od zwykłej maski przeciwtrądzikowej. Po użyciu tej maseczki czuję, że moja skóra nie tylko jest oczyszczona ale i pobudzona. Również i tutaj skóra nabiera ładniejszego blasku i wygląda na bardziej odżywioną.

Komentarze

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji