Stop hejterom - Kim są hejterzy ? Jak pozbyć się hejterów ?

Długo myślałam nad tym, żeby poruszyć ten temat na blogu. Temat, który w jakimś stopniu dotyczy nasz wszystkich. Na co dzień spotykam się z niemiłymi treściami komentarzy na blogach czy to na stronach którego autorem jest znany ,,anonim”. Nie raz i ja dostawałam na blogu komentarze po których dużo płakałam czytając podłe słowa o mnie.
Hejt coraz bardziej się szerzy, coraz bardziej psuje wizerunek sieci. Coraz bardziej wpływa na ludzi powodując nieraz głęboką depresję z której nie zdołają się podnieść. Spójrzmy przykładowo na znane gwiazdy, które są wręcz oblewane całym tych chamstwem i nienawiścią bo mają lepiej od nich – ale czy na pewno ?
Kultura i sposób wyrażania się znika, pojawia się nieład i bałagan. Czytając niektóre komentarze długo zastanawiam się – kto to napisał i jaki miał cel ?

Mogę przypuszczać, że większość osób pisząc takie słowa myśli, że są bezkarni. Że nie da się się określić ich tożsamość. Teraz wystarczy ciut lepiej znać się na komputerze i z łatwością można określić tożsamość takiej osoby nawet jeśli określi siebie mianem anonima.

Hejt hejtowi nie równy. Nie wszystkie niemiłe słowa są hejtem. Czasem jest to zwykła szczerość.
Każdy ma prawo wyrazić swoje własne zdanie. Zawsze jest tak że, części się osób coś podoba a części nie. Ważny jest sposób w jaki się wyraża swoją opinię. Przykładowo. Na blogu jest ukazana stylizacja młodej dziewczyny w sukience która widocznie jest za ciasna na nią.

Pod wpisem widnieją komentarze :
anonim : Jesteś okropnie gruba, fałdy wiszą ci po bokach. Jak ja bym miała tak wyglądać to bym się zabiła !
(takiej treści komentarz dostałam kiedyś na blogu gdy odważyłam się pokazać w całości)
melb : Ładną masz sukienkę, myślę jednak że jest dla ciebie odrobinę za ciasna ?

To jest tylko przykład jaka jest różnica pomiędzy hejtem a zwykłą szczerością.
Osobiście szczerość bardzo cenię, szczerość osób które nie wstydzą swojej tożsamości.
Nie raz było mi po takiej szczerości przykro, ale też nie raz spojrzałam na siebie w inny sposób. Mogłam się nauczyć czegoś o siebie nowego i zmienić się na lepsze. Chociażby moje błędy ortograficzne i stylistyczne
( moja wada której się wstydzę)
Dzięki uwagą, udało mi się naprawić nie jedno czego nie byłam w stanie zrobić sama.
Dlatego uważam, że szczerość w sieci jest bardzo ważna.

Spójrzmy w prawdzie w oczy hejtujace osoby to zazwyczaj :
  • Ktoś kto ma niskie poczucie wartości
  • Osoba która ma problemy sama ze sobą
  • Ktoś kto przeżył swoistą tragedię życiową
  • Osoba która czerpie radość z ranienia innych
  • Zwykły zazdrośnik
  • Nastolatek który popisuje się pisząc brzydkie słowa
  • Zdesperowana osoba, która potrzebuje pomocy
Czasem mi takich osób jest po prostu żal choć nie wiem kim są ( może być to nawet ,,moherowa babcia").
Często jest tak, że zło szerzą osoby które same zaznały zła. Przykładowo nastolatek z którego się śmieją w szkole ma tylko w sieci  odwagę odegrać się na prześladowcach. Zakompleksiona nastolatka w głębokiej depresji, która szukając wad u innych tak naprawdę szuka czegoś dobrego w sobie.... historii jest wiele tak jak wiele jest anonimów...
Z drugiej strony ile cierpienia muszą znosić osoby, które muszą czytać takie komentarze. Nie każdy ma na tyle silną psychikę by się tym nie przejmować. Wiele osób w sieci dopiero się otwiera, ma szansę pokazać siebie takim jakim się jest naprawdę. Dla mnie to wielka odwaga, nie wstydzić się być sobą i nie zmieniać się bez względu na to co myślą inni.
Hejt niestety był jest i będzie
Z początku czytając komentarze, przejmowałam się i płakałam. Chciałam zniknąć z sieci i z świata. Dopiero z czasem sobie uświadomiłam, że to nie jest zależne od mnie. Zawsze się znajdzie ktoś kto ,,musi" zepsuć komuś dzień by poczuć się lepiej. Traktując innych jak śmieci.... hejterzy powinni trafić tam gdzie ich miejsce do kosza.

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger