Alterra Emulsja Oczyszczająca Granat Bio - kosmetyk dobry na lato


O nowości z Alterry wyczytałam już nie na jednym blogu. Zaciekawiona musiałam przekonać się sama o tej emulsji. Nie miałam dotąd często styczności z emulsjami do mycia i byłam bardzo ciekawa jak się spisze przy mojej problematycznej cerze.


Zapach kosmetyku jest delikatny i bardzo podobny do Szamponu z Granatem i Aloesem. Tutaj jednak zapach jest nieco słodszy. Mi osobiście delikatne zapachy znacznie bardziej odpowiadają przy kosmetykach do mycia twarzy.
Opakowanie kosmetyku jest poręczne i wygodne w użyciu, pojemność 125 ml. Mimo niewielkich gabarytów jestem pozytywnie zaskoczona wydajnością emulsji.
Użycie zdecydowanie różni się od zwykłych żeli do mycia twarzy. Emulsja przypomina konsystencją lotion do ciała z tym że podczas aplikacji bardzo delikatnie się pieni.
Nic nie szczypie ani nie pieczę, już podczas mycia twarzy pozostawia uczucie dogłębnego nawilżenia i ukojenia.
Po zmyciu kosmetyku cera jest nienaganna – wygląda na oczyszczoną , w dotyku jest delikatna i miękka. Dobrze pielęgnuje skórę do tego stopnia, że nie odczuwam potrzeby nakładania kremu do twarzy.
Niestety kosmetyk nie złagodził moich problemów skórnych, nie wpłynął na poprawienie jej wyglądu ( Ma zupełnie inne działanie ). Emulsji nie używam co dziennie, z chęcią sięgam po nią w ciepłe dni kiedy skóra potrzebuje nawilżenia i ukojenia. Myślę, że posiadaczki cery suchej znajdą w tym kosmetyku faworyta. Ja z chęcią zainwestuje w kolejną emulsję jak i olejek z tej serii.
Kosmetyk stanowi dla mnie dobrą odmianę, stosując kosmetyki do cery trądzikowej nie raz ulega ona przesuszeniu a emulsja łagodzi jej objawy.
Cena jest przystępna i warta wydania.
Używałyście ?
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger