Przepisy Babci Agafii, Naturalny ziołowy tonik do włosów wzmacniający - czy aby na pewno ?


Tonik zapowiadał się tak bardzo ciekawie, że wręcz nie mogłam się doczekać aż zużyję mgiełkę do włosów do końca i sięgnę po niego. Już wąchając buteleczkę i czytając skład pomyślałam – że ten kosmetyk będzie idealny. Niestety okazało się, że moje włosy nie podzieliły mojego zachwytu...
Dlaczego ? Zacznijmy od początku...


Opakowanie zawiera 150 ml toniku, typu clik on. Mimo opakowania z łatwym zamknięciem nie da się uniknąć rozlania kosmetyku a tym bardziej nie da się użyć się takiej ilości jaką by się chciało. Nawet gdy butelka jest zamknięta po odwróceniu butelki do góry nogami wylewa się pomalutku tonik - U mnie w ten sposób uciekła 1/5 butelki. To można w jakiś sposób zrozumieć gdyż tonik ma konsystencje wody ale myślę że lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie butelki zakręcanej.
Tonik pachnie pięknie ziołami i trochę mydłem. Zapach bardzo mi się spodobał gdy wąchałam go z butelki – jednak gdy utrzymywał się cały dzień na moich włosach zaczynał mnie irytować.

,,Ma taki naturalny skład, pewnie musi działać cuda” - taka była moja pierwsza myśl o tym kosmetyku. I tutaj muszę przyznać jedyny konkretny plus tego toniku – faktycznie ma bardzo ładny i przyzwoity skład. 

 Skład: Aqua with infusions of extracts: Humulus Lupulus, Urtica Dioica, Arctium Lappa roqt, Gypsophila Siberica, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Benzyl Alcohol. 


Kolejnym plusem jest to, że nie wywołał żadnej poważnej krzywdy moim włosom i skórze głowy. Nie uczulił, nie powodował pieczenia czy swędzenia głowy.
Jednym konkretnym słowem jakim bym mogła określić działanie tego kosmetyku jest ,,nic”
Po miesiącu używania nie zauważyłam, by ten tonik w jakikolwiek sposób wzmocnił moje włosy.
Byłam wręcz pewna, że będzie chociaż minimalnie działał :(
Zauważyłam również, że nieco obciąża włosy i przyśpiesza ich przetłuszczanie się – taki efekt jestem w stanie znieść jeśli chodzi o odżywienie włosów.
Nie wiem sama, czy stałam się zbyt wybredna czy faktycznie ten kosmetyk w ogóle nie działa.
Używałyście tego toniku ? Co o nim myślicie ?

7 komentarzy:

 1. Kończę właśnie swoje opakowanie i niestety też nic niezwykłego po nim nie zauważyłam..

  OdpowiedzUsuń
 2. Ka chyba należę do szczęśliwców, ponieważ w kwestii wypadania cudów moze nie uczynił, ale za to ilość baby hair po 3 tygodniach wycierania go w skórę głowy wynagrodziła wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie mnie kuszą te produkty i cieszę się, że ostudziłaś mój zapał :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze chciałam go kupic, ale możliwe że na moich włosach tez by sie nie spisal, choć czytałam o nim tez wiele pozytywnych opini :)

  OdpowiedzUsuń
 5. u mnie troszku działał, ale przede wszystkim wielbiłam go za zapach:)

  :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na razie przypadł mi do gustu jeden produkt z tej firmy...

  OdpowiedzUsuń
 7. Być może w przyszłości skuszę się na jakiś kosmetyk z tej firmy :)

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger