Przepisy Babci Agafii, Naturalny ziołowy tonik do włosów wzmacniający - czy aby na pewno ?


Tonik zapowiadał się tak bardzo ciekawie, że wręcz nie mogłam się doczekać aż zużyję mgiełkę do włosów do końca i sięgnę po niego. Już wąchając buteleczkę i czytając skład pomyślałam – że ten kosmetyk będzie idealny. Niestety okazało się, że moje włosy nie podzieliły mojego zachwytu...
Dlaczego ? Zacznijmy od początku...


Opakowanie zawiera 150 ml toniku, typu clik on. Mimo opakowania z łatwym zamknięciem nie da się uniknąć rozlania kosmetyku a tym bardziej nie da się użyć się takiej ilości jaką by się chciało. Nawet gdy butelka jest zamknięta po odwróceniu butelki do góry nogami wylewa się pomalutku tonik - U mnie w ten sposób uciekła 1/5 butelki. To można w jakiś sposób zrozumieć gdyż tonik ma konsystencje wody ale myślę że lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie butelki zakręcanej.
Tonik pachnie pięknie ziołami i trochę mydłem. Zapach bardzo mi się spodobał gdy wąchałam go z butelki – jednak gdy utrzymywał się cały dzień na moich włosach zaczynał mnie irytować.

,,Ma taki naturalny skład, pewnie musi działać cuda” - taka była moja pierwsza myśl o tym kosmetyku. I tutaj muszę przyznać jedyny konkretny plus tego toniku – faktycznie ma bardzo ładny i przyzwoity skład. 

 Skład: Aqua with infusions of extracts: Humulus Lupulus, Urtica Dioica, Arctium Lappa roqt, Gypsophila Siberica, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Benzyl Alcohol. 


Kolejnym plusem jest to, że nie wywołał żadnej poważnej krzywdy moim włosom i skórze głowy. Nie uczulił, nie powodował pieczenia czy swędzenia głowy.
Jednym konkretnym słowem jakim bym mogła określić działanie tego kosmetyku jest ,,nic”
Po miesiącu używania nie zauważyłam, by ten tonik w jakikolwiek sposób wzmocnił moje włosy.
Byłam wręcz pewna, że będzie chociaż minimalnie działał :(
Zauważyłam również, że nieco obciąża włosy i przyśpiesza ich przetłuszczanie się – taki efekt jestem w stanie znieść jeśli chodzi o odżywienie włosów.
Nie wiem sama, czy stałam się zbyt wybredna czy faktycznie ten kosmetyk w ogóle nie działa.
Używałyście tego toniku ? Co o nim myślicie ?

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger