Płukanki ziołowe dla przetłuszczających się włosów


Jeśli masz problemy z przetłuszczającymi się włosami, warto zastosować płukankę do włosów.
Dzięki systematycznemu stosowaniu, twój problem może się znacznie zmniejszyć. Pamiętaj, że stosowanie ziół wymaga cierpliwości by zobaczyć efekty. Metoda ta pielęgnacji włosów kiedyś bardzo cieszyła się popularnością, teraz powoli wraca do łask.Jak przygotować płukankę ziołową do włosów. 


W zależności od potrzeb używamy odpowiednia ilość ziela (2-4 łyżki ) i zalewamy 1 litrem wody. Sporządzamy napar lub odwar z danej rośliny. Najlepiej zrobić to z 20 minut przed kąpielą ( tak by woda ostygła ). Po umyciu włosów i nałożeniu odżywki, spłukujemy włosy najpierw wodą a na końcu naparem ziołowym.

Moje propozycje ziół :

Szałwia Lekarska
Przeciwdziała zbytniemu przetłuszczaniu się włosów
Ma działanie przeciwzapalne i odkażające
Zmniejsza wypadanie włosów
Przyczynia się do zmniejszenia łupieżu
Zapobiega rozwojowi drobnoustrojów
  

Skrzyp Polny
Działa przeciwzapalnie
Wzmacnia włosy
Przyczynia się do szybszego wzrostu włosów
Zmniejsza wypadanie włosów
Odbudowuje zniszczone włosy
Zmniejsza przetłuszczanie się włosów

Możesz również użyć ziół takich jak : Pokrzywa, Dąb szypułkowy, Herbatę chińską, Oczar wirgiński, Rozmaryn, Tymianek,

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji