*Domowe masełko przeciw rozstępom


Dziś prosty przepis na domowe masełko, które pomorze nam przeciwdziałać w pojawianiu się rozstępom skóry.

Składniki :
 Na masełko około 50 gramowe : 
Po 2-3 łyżki masła Mango i Oleju Babassu. W zależności od chcianej twardości masełka od 1- 2 łyżeczek wosku pszczelego. 2 kapsułki z witaminami.

Wykonanie :

Topimy masła wraz z woskiem pszczelim w kąpieli wodnej lub w mikrofali. Używając mikrofali należy pamiętać by co 30 sekund wyjąc miseczkę i przemieszać. Najlepiej nie topić do końca tłuszczów tylko pozwolić im rozpuścić się pod wpływem uzyskanej już uprzednio temperatury.
Gdy tłuszcze ostygną możemy dodać  witaminy w kapsułkach.
Przelewamy naszą mieszankę do foremki. Dobrze umieścić ją uprzednio na tace i powolutku przenieść do lodówki. Pozostawiamy do zastygnięcia przez 1 noc.
Dla zachowania formy i kształtu najlepiej przechowywać w lodówce


Działanie :
Masło Mango i Olej Babassu działają przeciw rozstępom. Dodatkowo składniki te w duecie : zmiękczają, nawilżają, uelastyczniają  ujędrniają skórę oraz przeciwdziałają promieniowaniu UV.
Kapsułki z witaminami  : pielęgnują i nawilżają skórę jak i poprawiają jej elastyczność i jędrność.

Moja opinia :
Jestem bardzo zadowolona z użycia tego masełka. Masła co prawda można z równie dobrym powodzeniem stosować oddzielnie. Jednak w formie kwiatuszka cieszą oko i umilają używanie. Bardzo dobrze spisują się do nawilżania całego ciała, jednak nie należy zbytnio szaleć i stosować je z umiarem. Plusem tego masła jest prawie całkowity brak zapachu. Po około dwóch tygodniach stosowania zauważyłam znaczą poprawę jędrności i elastyczności skóry. Nowych rozstępów na razie brak, i mam nadzieję że zbyt szybko się nie pojawią. Masełko najwygodniej stosuje mi się pozostawione w foremce, ręce się nie tłuszczą a silikonowa foremka ułatwia aplikację kosmetyku.
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger