Olej z Róży Rdzawej

 
To właśnie z czerwonych owoców dzikiej róży, uzyskiwany jest olej. Krzewy róży rdzawej, możemy spotkać w wielu miejscach na świecie nawet i w Polsce. Jednak to owoce krzewów z rejonów Chile są najbardziej cenione, nie tylko w kosmetyce.


Informacje od producenta 

Odżywczy, naturalny olej z owoców najcenniejszej róży rdzawej, zwanej też piżmową z Chile, pochodzącej z ekologicznych rejonów. Stanowi bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Dzięki wysokiej zawartości witaminy A, w postaci karotenów oraz trans-retinolu, olej charakteryzuje się wyrazistym pomarańczowym kolorem oraz intensywnymi właściwościami regenerującymi i kondycjonującymi skórę.
Więcej informacji tutaj

Moja Opinia 

Kilka słów o kosmetyku :
Zapach oleju jest bardzo przyjemny taki roślinny i taki ,,krzewiasty". Nie pachnie on zbyt mocno, jego intensywność w moim odczuciu jest w sam raz. Kolor tego olejku nie jest pomarańczowy, jest bardziej przeźroczysty z lekką domieszką zółtego.
Wydajność w moim przypadku jest bardzo zadowalająca, olej stosuje zamiast kremu do twarzy od około 2 tygodni a z buteleczki ubyła dopiero 1/8 oleju. 
Konsystencja oleju jest średnio gęsta, dzięki czemu łatwo i szybko rozsmarowuje się na buzi.
Działania i Efekty :
Do posmarowania całej buzi, używam dosłownie kilka kropelek oleju. Skóra po posmarowaniu jest delikatna w dotyku, wyczuwalnie nawilżona i widocznie zdrowsza. Używając oleju codziennie nie zauważyłam by ten zapychał pory lub pozostawiał tłusty film na twarzy. Podoba mi się, że szybko i łatwo się wchłania w skórę. W porównaniu do innych olejów, olej z róży rdzawej jest bardziej lekki i mniej tłusty. Czy łagodzi zmarszczki, to na razie ciężko mi określić. Mogę jednak stwierdzić, że łagodzi podrażnienia skórne. Bardzo dobrze radzi sobie z przesuszoną skórą , optymalnie ją nawilżając.
Zaletą tego oleju jest to, że można stopniować poziom natłuszczania skóry. Jeśli chcemy tylko delikatnego nawilżania na co dzień wystarczy użyć kilka kropli, z drugiej strony jeśli potrzebujemy większego nawilżenia na naszą skórę, z powodzeniem możemy użyć większej ilości oleju. Wszytko bez problemu się wchłania. 

Ten i inne oleje dostępne tutaj

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger