*DIY Prosty domowy olejek DIY do włosów

Dziś obiecany wam olejek do włosów, który ostatnio służy mi dobrze w pielęgnacji 🙂

 Do wykonania olejku użyłam :

 Olej kokosowy 
Płynny olej np. olej z słodkich migdałków
Witaminy Dermogal A+E 
Opcjonalnie olejek zapachowy

Proporcje są naprawdę dowolne, w moim przypadku były to : 3 łyżki masła mango i olejku kokosowego, 2 łyżki oleju z słodkich migdałków i 2 rybki z witaminami A+ E

Sposób przygotowania :
Masło mango i olej kokosowy topimy w kąpieli wodnej lub w mikrofali. Do roztopionych tłuszczy dodaję potem olej z słodkich migdałków a na końcu po przestygnięciu witaminy. Całość przelałam do buteleczki, myślę że następnym razem dla większej wygody przełożę olej do  opakowania po kremie.

Efekty i wrażenia :

Olejek ma jedną wadę, z którą sobie poradziłam. Zazwyczaj posiada on konsystencje dosyć twardą, przed użyciem należy go roztopić. Wkładam buteleczką na około 5 minut do miseczki z ciepłą wodą i z powodzeniem mogę użyć wtedy olejku. Buteleczka może i ładnie wygląda, ale wygodniejsze będzie tutaj słoiczek.

Co najmniej raz w tygodniu stosuje olejek przed myciem. Na moją długość włosów używam około 1 łyżki oleju na włosy od uszu aż po końce. Olej zmywam bezproblemowo, nie zauważyłam żadnego obciążenia po umyciu włosów.
Używam olejku już około miesiąca, z efektów jestem zadowolona.

  • Włosy ładnie błyszczą
  • Wyglądają na zdrowsze
  • Końcówki mniej się rozdwajają
  • Włosy są bardziej nawilżone i mniej suche

Myślę, że w przyszłości spróbuje innych kombinacji mieszaniny olejów. W moim przypadku jest to dobre rozwiązanie pielęgnacji włosów ale nie do każdego mycia. Stosując raz w tygodniu, moje włosy zyskują dostateczną porcję ,,nawilżenia”. 


A wy robicie swoje mieszanki olejów na włosy ? Jak tak to jakie są wasze ulubione składniki ?

13 komentarzy

Dodaj komentarz