6 lat bloga i przemyślenia odnośnie blogowania

Garść statystyk

Kto by pomyślał, że blog będzie ze mną aż tyle czasu !
Oficjalnie data powstania mojego bloga równa się dacie najstarszego posta znajdującego się na blogu czyli Jaki Kolor szminki z Sierpnia 2009 r. 
Nieoficjalnie nie jestem w stanie określić daty założenia blogaWiększość postów z dawnych lat została skasowana i nie umiem dokładnie określić kiedy zaczęłam blogowanie na blogerze.


Po 6 latach blogowania moje przemyślenia i rady dla nowych blogerów
  • Nigdy nie porównuj siebie z innymi blogami. Każdy blog jest inny, ma swój własny charakter i tak naprawdę nie da się wszystkich blogów wrzucić do jednego worka. Jedne blogi zyskują natychmiastową popularność, inne po latach tak jak mój nadal nie są popularne. Tak już jest, nie na wszystko ma się wpływ. Często lepszy sprzęt wygrywa w konkurencji na lepszego bloga, a czasem to wyjątkowość i oryginalność.
  • Nie pisz nic na siłę, posty napisane byle jak nie tylko psują wizerunek bloga ale świadczą coś o osobie która go prowadzi. Z własnego doświadczenia wiem, że takie byle jakie posty nie cieszę się zainteresowaniem i ba... odstraszają potencjalnych czytelników. Niestety nie mogę cofnąć czasu i na moim blogu pojawiały się posty pisane na siłę ( bo dawno nic nie było). Obecnie piszę kiedy mam ochotę, staram się pracować nad treścią i się rozwijać.
  • Nie kradnij cudzej pracy! Niestety z mojego bloga często czerpią pomysły inni blogerzy. Przypisują sobie moje pomysły ku własnej korzyści. Zdarzyło się, że kopiowane były całe posty, wraz z teściom i zdjęciami. Nie da się natomiast uniknąć pisania o tym samym, warto jednak w swoich treściach na dany temat zachować oryginalność i być po prostu sobą.
  • Bądź kulturalny, nie bądź hejterem. Więcej co myślę o hejcie w internecie przeczytasz tutaj 
  • Nie stój w miejscu. Naprawdę warto się rozwijać i próbować czegoś nowego. Innego stylu pisania, innych zdjęć, innych pomysłów. Internet jest kopalnią inspiracji i warto czerpać z tego źródła. Wiele blogów stały się dla mnie motywacją do dalszej pracy nad tym co robię.
  • Nie bądź żebrakiem. Nie warto być nachalnym, jeśli ktoś chce nawiązać współpracę to sam się zgłosi. Jednak jeśli czujesz potrzebę napisania do kilku firm, nie rób tego zbyt często. Nie proś w komentarzach pod innymi blogami ,,Obserwuj mojego bloga, proszę kiliknij w to i tamto..." Żaden bloger nie lubi takich komentarzy i często są negatywnie odbierane. Jeśli piszesz komentarz, wiedz że można łatwo zajrzeć na twojego bloga jeśli ktoś już zechce.
  • Nie oszukuj i bądź uczciwy. Niestety niektóre bardzo popularne blogi nie są popularne same z siebie. Łatwo teraz można kupić ,,obserwatorów". Dlatego duża ilość obserwatorów nie zawsze równa się z faktyczną popularnością bloga. Nie umiem zrozumieć takich blogerów i niestety nigdy nie zrozumiem.
  • Szanuj swoją pracę. Spotkałam się nie raz z propozycjami ,,współpracy" z różnych firm w których widać było że ktoś chce mnie wykorzystać np. umieszczanie baneru sklepu w zamian za 1 kosmetyk. Oczywiście baner ma widnieć cały czas... nie dość że zaśmieca bloga to jeszcze tak naprawdę nic z tego się nie ma. Pisanie recenzji wymaga poświecenia czasu : testowanie produktu, robienie zdjęć, pisanie treści. Czasem warto się zastanowić czy warto spędzić  nawet te 5-7 h pracy dla czegoś wartego 5 zł. 

Moje plany w blogowaniu 
Nie da się uniknąć że blogi są coraz ładniejsze. Gdy zakładałam bloga mogę śmiało powiedzieć, że nie było wtedy żadnych blogów  związanych z kosmetyką naturalną. Obecnie podobnych  jest tysiące. Jest coraz trudniej się wyróżnić i być oryginalnym. Staram się jak mogę być inna i niepowtarzalna. Nie jest to łatwe, dlatego mam nadzieję że kolejny rok pisania będzie tym krokiem milowym i pomoże odnaleźć mi swój własny styl. 

Co dało mi blogowanie 
Dzięki pisaniu bloga, nauczyłam się bardziej dbać o siebie. Kiedyś byłam mogę śmiało powiedzieć -  zaniedbaną dziewczyną która uważała się za brzydulę i się z tym faktem godziła. Dziś wiem, że wszytko jest zależne ode mnie. Warto walczyć o wiarę w siebie i się nie poddawać. Nie ma kobiet brzydkich są tylko zaniedbane. Każda kobieta jest ładna , jednak niektóre z nas muszą bardziej popracować nad sobą. Wiem, że jeszcze przede mną daleka droga by w pełni uwierzyć w siebie. Blog daje mi motywacje do dalszej pracy.

Dzięki blogowaniu poznałam również wiele wspaniałych osób. Niektóre udało mi się również poznać osobiście :) To naprawdę fajna sprawa, znaleźć bratnie dusze w internecie ! Warto zaglądać i czytać nowe blog. Niektóre osoby potrafią zmotywować do zmian, są i takie dzięki którym człowiek nieco zastanowi się nad sobą.


Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger