Kilka rad dla osób farbujących włosy

 1. Po pierwsze wybierz odpowiedni kolor farby do włosów. Często zdarza nam się wybrać kolor ciemniejszy od oczekiwanego, dlatego warto sięgnąć po odcień jaśniejszy od tego którego chcemy. W przypadku gdy kolor włosów nam się nie spodoba, łatwiej poprawić kolor włosów jaśniejszych niż ciemniejszych
 2. Wybieraj farby do włosów sprawdzone. Jeśli nie wiesz jaką farbę do włosów użyć w warunkach domowych doradź się fryzjerki lub spytaj ekspedientki w sklepie które produkty są najczęściej wybierane przez klientki. Warto również przeczytać recenzje odnośnie konkretnych farb , to może ułatwić wybór.
 3. Jeśli decydujesz się pierwszy raz farbować włosy użyj lepiej półtrwałych farb koloryzujących. W razie niechcianego efektu, łatwiej zmyć taką farbę niż trwałą.
 4. Zawsze czytaj dokładnie instrukcję na opakowaniu. Nigdy nie rób po swojemu, nie dodawaj nic do farby ani nie przedłużaj czasu trzymania mieszanki na włosach. W przypadku farbowanie włosów farbami naturalnymi, korzystaj z sprawdzonych i bezpiecznych przepisów.
 5. Nawet jeśli używasz tej samej farby cały czas, zawsze wykonuj próbę uczuleniową przed użyciem. Reakcja alergiczna może wystąpić nawet po kilkukrotnym użyciu farby.
 6. Unikaj farbowania włosów w przypadku wystąpienia na skórze głowy drobnych ran.
 7. Jeśli nigdy nie farbowałaś włosów, nie rób pierwszy raz tego sama. Wybierz się do fryzjerki lub poproś wprawioną w tym osobę.
 8. Rozjaśniając włosy warto robić to stopniowo, w co najmniej kilku tygodniowych odstępach. Całkowite rozjaśnianie włosów jednorazowo, może bardzo zniszczyć twoje włosy
 9. Jeśli masz siwe włosy, używaj trwałych farb do włosów. Półtrwałe w tym przypadku mogą nierównomiernie pokryć siwiznę.
 10. Dla utrzymania koloru dłużej, używaj kosmetyków do włosów przedłużających kolor
 11. Jeśli rozjaśnione włosy, nabrały brzydkich odcieni. Używaj specjalnych płukanek do włosów rozjaśnionych
 12. Po farbowaniu włosów unikaj używania kosmetyków które wypłukują kolor, między innymi szamponów przeciwłupieżowych. Nadmiar słońca lub wody morskiej czy chlorowanej, również może szybciej wypłukać kolor.
 13. Między jednym a kolejnym farbowaniem włosów zachowaj odpowiedni odstęp czasowy. To samo dotyczy się trwałej do włosów. Zbyt częste farbowanie włosów, może znacznie pogorszyć kondycje włosów.
 14. Jeśli ufarbowane włosy wyglądają tragicznie i potrzebny jest ratunek, najlepiej po pomoc zgłoś się do fryzjera. Próby ratowania włosów na własną ręką, często mogą skończyć się jeszcze gorzej.
  Farbując włosy w domu warto trzymać się pewnych reguł
 • Farbuj włosy w przewiewnym pomieszczeniu, by uniknąć wdychania jej zapachu
 • Na czas farbowania załóż stare ubrania, użyj wysłużonego ręcznika – szkoda brudzić niepotrzebnie ubrania, tym bardziej że zmycie farby jest bardzo trudne
 • Posmaruj kremem skórę przy włosach, w przypadku pobrudzenia będzie łatwiej zmyć farbę
 • Miej przyszykowane mokre chusteczki, przydadzą się do zmycia farby z skóry
 • Przydatnym gadżetem jest specjalna plastikowa miseczka do mieszania farby jak i pędzel do jej nakładania. Nie używaj metalowych miseczek, gdyż składniki farby mogą wejść w reakcję z miską.
 • Nie zapomnij nałożyć rękawiczek ochronnych. 
 • Zanim zaczniesz nakładanie farby, bardzo porządnie rozczesz włosy. Będzie znacznie łatwiej potem rozprowadzić mieszankę koloryzują na włosach
 • Farbowanie włosów najłatwiej zacząć od tyłu kierując się ku czole.
 • Nie nakładaj całej farby naraz na włosy, najlepiej spiąć część włosów u góry i stopniowo pasmo po paśmie nakładać farbę. 
 • Natychmiast przerwij farbowanie włosów, zmyj już uprzednią nałożoną w przypadku silnego nie ustępującego pieczenia lub swędzenia skóry głowy. Warto wypić wapno które może złagodzić objawy alergii. Jeśli pieczenie nie ustępuje a skóra głowy robi się widocznie czerwona i opuchnięta udaj się na pogotowie.
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger