Nie umiem się malować

Nie umiem się malować

Niestety muszę
w końcu sobie to uświadomić. Mój makijaż sprowadza się do kilku
prostych rzeczy, które każda kobieta umie zrobić. Wszelkie
trudniejsze makijaże, czy używanie bardziej precyzyjnych kosmetyków
nie ma u mnie sensu. Mam wyćwiczone kilka schematów makijażu w
których czuję się dobrze i ich zazwyczaj się trzymam.
Zdarzają mi się jednak przebłyski w
których chcę umieć coś więcej. Ćwiczę wtedy te ,,trudniejsze”
makijaże przed lusterkiem i naprawdę bardzo się staram żeby coś
ładnego z tego wyszło. Korzystam wtedy z filmików lub książek by zrobić to w miarę dobrze. Kiedy nadejdzie koniec i po pół godzinie w
końcu makijaż jest gotowy, zazwyczaj od razu go zmywam bo okazuje
się totalną klapą.

Bez makijażu można żyć

Na co dzień w ogóle się nie maluje. Maluje się czasem gdy idę do miasta
lub do pracy, na spotkania z kimś lub na randki z moim mężem. Nie jest to najważniejsze w moim życiu, ale przyznam że z ładnym makijażem czuje się bardziej pewna siebie.
Długo myślałam i próbowałam na blogu stworzyć dział makijaż-owy. Po wielu przemyśleniach doszłam do wniosku, że nie jest to dobre rozwiązanie dla mnie.
Nie ma sensu, żebym w kółko pokazywała delikatne makijaże, jak nie umiem zrobić nic po za tym. Nie wszytko jest dla każdego, uważam że jak się już coś pokazuje publicznie to trzeba umieć to zrobić i umieć to pokazać.
Dlaczego ? Nie raz spotykałam się na blogach z pięknymi makijażami, gdzie jakość zdjęcia pozostawiała wiele do życzenia. Jest też odwrotnie oglądam ,piękny makijaż” uchwycony przez lustrzankę a mimo to nie chcę się go komentować i chcę się jak najszybciej stamtąd uciec.
Przyznam szczerze, zazdroszczę niektórym kobietą talentu. To co potrafią wyczarować jest dla mnie czymś więcej niż makijażem – często są to takie małe dzieła sztuki. Do tego trzeba mieć rękę, wyczucie kolorów i odpowiednią wiedzę.
Ja nie umiem się malować i jest mi z tym dobrze. Cieszę się, że umiem chociaż pomalować rzęsy, podkreślić brwi i nałożyć pomadkę na usta. Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba 🙂

27 komentarzy

Dodaj komentarz