Nie umiem się malować


Nie umiem się malować
Niestety muszę w końcu sobie to uświadomić. Mój makijaż sprowadza się do kilku prostych rzeczy, które każda kobieta umie zrobić. Wszelkie trudniejsze makijaże, czy używanie bardziej precyzyjnych kosmetyków nie ma u mnie sensu. Mam wyćwiczone kilka schematów makijażu w których czuję się dobrze i ich zazwyczaj się trzymam.
Zdarzają mi się jednak przebłyski w których chcę umieć coś więcej. Ćwiczę wtedy te ,,trudniejsze” makijaże przed lusterkiem i naprawdę bardzo się staram żeby coś ładnego z tego wyszło. Korzystam wtedy z filmików lub książek by zrobić to w miarę dobrze. Kiedy nadejdzie koniec i po pół godzinie w końcu makijaż jest gotowy, zazwyczaj od razu go zmywam bo okazuje się totalną klapą.

Na co dzień w ogóle się nie maluje. Maluje się czasem gdy idę do miasta lub do pracy, na spotkania z kimś lub na randki z moim mężem. Nie jest to najważniejsze w moim życiu, ale przyznam że z ładnym makijażem czuje się bardziej pewna siebie.
Długo myślałam i próbowałam na blogu stworzyć dział makijaż-owy. Po wielu przemyśleniach doszłam do wniosku, że nie jest to dobre rozwiązanie dla mnie.
Nie ma sensu, żebym w kółko pokazywała delikatne makijaże, jak nie umiem zrobić nic po za tym. Nie wszytko jest dla każdego, uważam że jak się już coś pokazuje publicznie to trzeba umieć to zrobić i umieć to pokazać. Dlaczego ? Nie raz spotykałam się na blogach z pięknymi makijażami, gdzie jakość zdjęcia pozostawiała wiele do życzenia. Jest też odwrotnie oglądam ,piękny makijaż" uchwycony przez lustrzankę a mimo to nie chcę się go komentować i chcę się jak najszybciej stamtąd uciec.
Przyznam szczerze, zazdroszczę niektórym kobietą talentu. To co potrafią wyczarować jest dla mnie czymś więcej niż makijażem - często są to takie małe dzieła sztuki. Do tego trzeba mieć rękę, wyczucie kolorów i odpowiednią wiedzę.
Ja nie umiem się malować i jest mi z tym dobrze. Cieszę się, że umiem chociaż pomalować rzęsy, podkreślić brwi i nałożyć pomadkę na usta. Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba :)Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger