Domowa lampa pierścieniowa

Domowa lampa pierścieniowa

Domowa lampa pierścieniowa – jak zrobić ją samodzielnie ?

Lampa pierścieniowa jest jednym z ważnych gadżetów blogerów/blogerki zajmujących się makijażem.
Dzięki odpowiedniemu doświetleniu twarzy, można zyskać zdjęcia odzwierciedlające realne kolory. Charakterystyczny pierścień w tęczówce oka, zdradza że do zdjęcia została użyta lampa. Kto z was próbował robić zdjęcia zwykłym aparatem makijażowi wie jakie jest to trudne. Znalezienie odpowiedniego światła graniczy niemal z cudem. Wystarczy odrobina chęci, by taką lampę o wiele niższym kosztem zrobić samemu w domu, ciekawskich zapraszam dalej…

Domowa lampa pierścieniowa – patenty z internetu

Poniżej przedstawiam wam filmiki jak wykonać lampę pierścieniową samodzielnie. Do niektórych z nich watro poprosić do pomocy ,,Pana złotą rączkę”, niestety nie każda jest łatwa w wykonaniu.
Z tego pomysłu korzystałam, jednak moje wykonanie nie było takie ładne

A tak wygląda moja lampa pierścieniowa

Została ona wykonana z okrągłej żarówki ledowej ( Led Driver Model GL12-18W). Można taką kupić w sieci, jednak znalezienie jej jest trudne.( Ja kupiłam w wakacje na allegro i teraz jej niestety nie widzę nigdzie) Często te żarówki posiadają osłonki której moja nie ma. Koszt lampy z wysyłką wyniósł mnie około 50 zł. Jedyną rzeczą którą trzeba było zrobić do lampy było doczepienie wtyczki do kontaktu. Lampa kosztowała mnie w miarę małe pieniądze i praktycznie zero pracy w wykonaniu jej. Przyznam, jej moc może porazić, świeci bardzo mocno ! Metalowa płytka może się nieco nagrzewać, jednak gdy lampę wykorzystujemy tylko do zdjęć w tej roli spisze się znakomicie !

Wystarczy tylko w naszym aparacie ( mój nie jest jakiś super kosztuje teraz około 500zł ) ustawić odpowiedni poziom bieli i gotowe ! Przyznam szczerze, robiłam różne lampy domowymi metodami z tej jestem najbardziej zadowolona.

Jak widzicie przy odrobinie chęci nie musimy posiadać drogiego sprzętu do wykonywania zdjęć do bloga. Domowa lampa pierścieniowa jest tego przykładem.

Przeczytaj również ,,Jak zrobić zdjęcia na bloga

30 komentarzy do “Domowa lampa pierścieniowa”

  1. Hehe fajny ten Twój pomysł na lampę 😀
    Ja przyznam szczerze że nie znoszę używać lamp i robię to tylko wtedy kiedy muszę. Zazwyczaj wybieram dzienne światło ale nad lampą pierścieniową też już się zastanawiałam 😉 Ciekawa jestem jakie będą efekty Twoich zdjęć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *