• Home
  • /
  • Bez kategorii
  • /
  • Moje zdrowe nawyki żywieniowe. Jakie są zdrowe nawyki żywieniowe ?

Moje zdrowe nawyki żywieniowe. Jakie są zdrowe nawyki żywieniowe ?

Dziś chciałam się z wami podzielić swoimi nawykami żywieniowymi nad którymi ciągle pracuję. 
Wierzę że dzięki nim zdołam osiągnąć swój cel – Zdrowszy tryb życia !Śniadanie które doda energii na cały poranek

Nigdy nie należałam do osób lubiących owsiankę. Zawsze wybierałam mniej zdrowe i bardziej słodkie płatki śniadaniowe. Odkąd jestem bardziej świadoma tego co jem, sięgam po najbardziej proste rzeczy. I tak oto owsianka często gości u mnie na śniadaniu. Lubię ją mieszać z różnymi dodatkami ulubione to : pestki dyni i słonecznika oraz sezonowe owoce

Co z oczu to z serca 
Kiedyś przeczytałam, że mniej podjadamy gdy nie mamy na widoku smakołyków. I tak oto w mojej kuchni nie widać żadnych słodyczy. Na blacie znajdują się tylko owoce i woda. Możecie mi wierzyć lub nie ale ta metoda naprawdę działa
 
Słodycze ? Tak ale tylko swoje
Na co dzień nie kupuję żadnych łakoci. Staram się zastąpić chęć na coś słodkiego domowymi wypiekami. Wtedy mam pewność, że jem zdrowiej i mniej słodko. Uwielbiam domowe ciasteczka jak i szybkie i łatwe desery na bazie galaretki owocowej. Niestety zdarzy mi się zjeść coś innego, mam nadzieję że takich sytuacji będzie jak najmniej !
Kolacja lekkostrawna, 3h przed snem 
Na co dzień nie jadam na wieczór tłustych tym bardziej smażonych posiłków. Wolę wybrać lekką kolację, tak aby mój żołądek nie musiał się męczyć z trawieniem przez całą noc. Oczywiście jestem człowiekiem i raz na czas zdarzy mi się zjeść coś niewskazanego wieczorem, pilnuję jednak by wtedy pójść spać po co 2-3 godzinach.

Soki owocowe – tylko świeże i pasteryzowane
Od dawna już nie piję kartonowych soków. Nie raz kupowałam ,,zdrowe soki” w których było pełno cukru i innych zbędnych substancji. W domu używamy sokowirówki by robić najlepsze świeże domowe soki. Jednak gdy nie mamy czasu na takie zabawy pijemy soki jednodniowe lub te pasteryzowane z samych owoców.
Jogurt tylko naturalny
Przez lata kupowałam różne owocowe jogurty i desery w których pełno było zbędnego cukru. Teraz sama mieszam zwykły naturalny jogurt z różnymi dodatkami. Do jogurtu dodaje np.- Owoce, bakalie, kakao, gorzką czekoladę, dżemy, granolę.

Gorzka kawa i herbata

Kiedyś nie umiałam sobie wyobrazić wypicia gorzkiej kawy czy herbaty. Zawsze lądowały w niej 1-2 łyżki cukru. Kilka lat temu udało mi się pozbyć tego złego nawyku. Wystarczyło około miesiąca czasu aby całkowicie pozbyć się chęci słodzenia napojów. Teraz jest odwrotnie i nie smakuje mi słodka kawa czy herbata.
Woda niegazowana

Jest to nawyk który o dziwo najtrudniej mi upilnować. Staram się dziennie wypić 1,5 wodę niegazowaną. Widzę znaczną różnicę w dniach gdy udaje mi się wypić tyle ile potrzeba. Jestem mniej ospała, mam więcej energii do życia ! 
 A wy jakie macie zdrowe nawyki żywieniowe ?

35 komentarzy

Dodaj komentarz