Blogerr ,,multizawód"Bloger w najprostszym tego słowa znaczeniu jest to osoba prowadząca bloga. Blog jest pochodnią strony internetowej, wyróżnia ją od niej to że nie wymaga większej znajomości html-u.
Pierwsze blogi powstały pod koniec lat 90, pierwowzorem było coś w rodzaju internetowego pamiętnika. Obecnie jest ich coraz więcej a ich liczby nie da się do końca zliczyć. Ich potencjał jest wykorzystywany w 100%, nie jeden blog jest lepszy od tradycyjnej strony internetowej.

Tematyka treści blogów jest bardzo szeroka : od blogów live-stylowych po kulinarne, podróżnicze czy też kosmetyczne. Tutaj nic nas już nie zdziwi, można na blogach przeczytać wszystko nawet recenzje papieru toaletowego czy też relacje z odbioru porodu małego cielaka.

,,Blogosfera” zagościła już na stałe w ramach internetu. Stała się jej mocną częścią, bez której internet nie jest już taki sam.
Można wyróżnić główne dwa typy blogów : pisane zwane blogami i w formie krótkich filmów – vlogi. Bez względu jednak na formę, stały się ogromną konkurencją dla tradycyjnych mediów. Coraz częściej rozpoznajemy osoby znane z ,,internetu”. Nie jeden celebryta zaczął swoją karierę właśnie tutaj. Znani blogerzy chwytają szczęście i wyciskają jak cytrynę, zaczynali od zera będąc zwykłą osobą jak my. Nie da się ukryć że blog stał się głównym lub dodatkowym źródłem dochodu dla wielu osób. Dlatego można poniekąd stwierdzić że bycie blogerem to zawód.


Nie da się jednak określić konkretnych czynności jakie wykonuje takowa osoba. Blogowanie to nie tylko pisanie czy kręcenie filmów. Tutaj drogi do osiągnięcia sukcesu zawodowego są bardzo różne. W tym świecie dopiero widać, jak różnorodny jest nasz świat i że nie ma dwóch takich samych ludzi. Wystarczy mieć tylko pomysł, hobby i można działać. Jeśli nam się poszczęści nie musimy martwić się o zarobki, kluczem do sukcesu jest również dobry start w wyścigu po ? No właśnie... Ciągle nie wiadomo dokąd blogosfera zmierza.

Żeby się wybić, trzeba starać się jak można. W tej grze wszystkie chwyty są dozwolone. Masz odwagę nakręcić filmik jak robisz z siebie wariata i np. w przebraniu straszysz przechodniów na ulicy ? Chcesz podzielić się swoją wiedzą na jakiś temat ? A może pragniesz pochwalić się znakomitym daniem na który wymyśliłeś/aś przepis ? Proszę bardzo ! Droga wolna ! W blogowaniu możesz wyrazić całkowicie siebie, swoje pasje i zainteresowania a nawet zwierzyć się z czegoś o czym boisz się powiedzieć bliskiej osobie.

By być dobrym i znanym blogerem trzeba jednak posiadać odpowiednią wiedzę ( albo wypchany portfel). Zwykłe teksy i proste grafiki tutaj się już nie liczą. W dobie gdy blogów jest setki tysiące, trzeba się czymś wyróżnić. I tak oto wiele osób zaczyna poznawać mimowolnie html ( by poprawić wygląd bloga), uczy się fotografii a nawet montowania filmów. Zdobywa wiedzę by być bardziej wiarygodnym i rzetelnym w stosunku do czytelników. Dochodzi coraz częściej nawet do tego, że dzieli się z światem każdą chwilą. Ale czy w tym zapale można zagalopować za daleko ? Gdzie kończą się granicę normalnego życia a hobby blogowania ? Czy blogowanie jest już tylko hobby a może stało się sposobem na życie ? 

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger