*DIY – Jabłkowy Tonik/Mgiełka do włosów

Dziś bardzo prosty przepis na domowy tonik do włosów – chętnych zapraszam serdecznie
Do wykonania tego toniku potrzebujemy :
  • Octu jabłkowego
  • Czynnika nawilżającego – w moim przypadku kwasu hialuronowego
  • Opcjonalnie – olejku eterycznego jabłkowego lub cytrynowego
  • Pusta buteleczka

Wykonanie :

Składniki mieszamy razem ze sobą. Należy pamiętać by zachować odpowiednie proporcję. W przypadku  kwasu hialuronowego można go użyć w 100 %. Natomiast jeśli chcemy dodać np. roztwór z aloesu powinno się go dodać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Olejku eterycznego wystarczy bardzo niewiele, jeśli nie czujemy potrzeby najlepiej w ogóle go nie dodawać.


Działanie  i stosowanie :

  • Jako wcierka do skóry głowy ( tutaj pomijamy dodawanie olejku eterycznego ). Dzięki takiej wcierce możemy pobudzić do wzrostu cebulki włosowe lub też przeciwdziałać łupieżowi. Najlepiej nałożyć go na pół godziny przed myciem. Dodatek kwasu hialuronowego nawilża  skórę głowy.
  •  Jako mgiełka na włosy ( jeśli nie chcemy żeby włosy pachniały octem dodajemy olejek eteryczny lub czekamy aż zapach ulotni się z włosów ). Możemy w tym celu użyć buteleczki z atomizerem lub wetrzeć nie więcej niż 1 łyżeczkę w włosy. Taka mgiełka dodaje blasku i gładkości włosom. * Ja nakładam mgiełkę na suche włosy i nie zauważyłam, żeby je obciążała lub przetłuszczała. Jeśli już chcemy koniecznie nałożyć więcej toniku na włosy lub jeśli zapach octu nam nie odpowiada, najlepiej stosować mgiełkę na pół godziny przed umyciem włosów.

19 komentarzy

Dodaj komentarz