Jak przeżyć kryzys blogowy ?


Jak przeżyć kryzys blogowy ? Czyli kilka rad starego blogowego ,,wyjadacza" 


Bloguje już około 10 lat, ten blog prowadzę prawie 7 lat. Wcześniej bawiłam się w prowadzenie ,,śmiesznego bloga" jeszcze w czasach gimnazjum. Od tamtej pory moja przygoda z blogowaniem wpadała w stany euforii jak i kryzysu. Bywały momenty gdy byłam dumna z tego co robię jak i takie kiedy chciało mi się płakać, bo nic nie wychodziło. Nie raz nie dwa klikałam już ,,skasuj tego bloga" po czym następnego dnia stwierdzałam, że szkoda tylu lat pracy.
Użalałam się nad sobą i na tym że mój blog tak powoli się rozwija mimo tylu starań. Bywały dni gdy usilnie próbowałam podreperować html bloga i marnowałam wiele godzin na nieudolne prace. Im bardziej się starałam tym bardziej nic nie wychodziło. Robiło mi się bardzo przykro, gdy przypadkiem trafiałam na blogi, które kopiowały moje treści czy zdjęcia albo najzwyczajniej w świecie czerpały inspiracje całymi garściami ,,aż za bardzo". Można by tak mówić bez końca... blogowanie ma też i swoje gorsze strony jak wszystko w życiu. Kryzys blogowy to moment w którym muszę wrzucić na luz i przejść na detox blogowy. O niedzielnym detoxie pisałam już kiedyś tutaj. 

Co pomaga mi przeżyć kryzys blogowy ?
  • Przede wszystkim odpoczynek. Czas na regeneracje i przemyślenia.
  • Pisanie postów na zapas. Przydają się w momencie gdy nie mamy czasu lub nie chcemy nic pisać. Przyznam szczerze, gdyby nie posty zapasowe teraz nie było by mnie już w blogosferze - Wolę ten czas zamiast na pisanie poświęcić córeczce. Obecnie piszę raptem kilka razy w miesiącu, gdy mała mi na to ,,pozwoli".
  • Nie branie bloga tak serio. To przecież tylko hobby i tragedia się nie stanie gdy nie wszytko wychodzi tak jak chcemy
  • Przestanie porównywania się do innych. ( Nad tym ciągle pracuje ) Rób to co kochasz dla siebie a nie dla innych
  • Burza mózgów. Spisywanie wszelkich pomysłów na posty na kartce, nawet tych nie istotnych. Z każdego zawsze potem da się coś wykrzesać
  • Sprawdzenie statystyk i analiza treści. Czyli dokładne sprawdzenie tego co cieszy się większą popularnością a co mniejszą. 
  • Wiara w własne możliwości. Popatrz gdzie jesteś teraz a gdzie kiedyś byłeś. 
  • Nie pisanie na siłę  Pisanie na siłę nie przynosi żadnej satysfakcji. Sprawia, że z biegiem czasu blogowanie przestaje nam przynosić radość. ( Dlatego teraz odmawiam większości współprac, przyjmuje tylko te które ciekawią mnie samą )
  • Generalne porządki Sprawdź czy twoje posty z początku blogowania są godne uwagi, czy zainteresowały by Cię jako nowego czytelnia ?
  A wy jakie macie sposoby na kryzys blogowy ?   
 


Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger