Dream List #2 – Wycieczki objazdowe jakie mi się marzą :)


Tak naprawdę marzy mi się zwiedzić cały świat. Wiem jednak, że jest tak wielki że trudno było by go całego poznać. Do tego potrzebny byłby cały worek pieniędzy, końskie zdrowie i wiele szczęścia. Dlatego wolę wybrać się na bezpieczniejszą wycieczkę zorganizowaną. Dziś lista a w niej malutka cząstka wycieczek które mi się marzą.
 
Nowa Zelandia – Szlakiem drużyny pierścienia
link

To jest praktycznie jedno z moich większych marzeń. Od podstawówki jestem wielką fanką Władcy Pierścieni. Jestem oczarowana Nową Zelandią i jej dziką naturą. Kraj ten do tej pory czerpie zyski z tego filmu, powstało nawet inscenizowane miasteczko gdzie można napić się piwa pod Rozbrykanym Kucykiem. Niektóre biura podróży gwarantują też przelot helikopterem nad górami ,,Mglistymi”  oraz zwiedzanie wielu filmowych lokalizacji.

Zwiedzenie Irlandii i odkrycie jej magii  
link

Irlandia to kraj pełen mistycyzmu i wewnętrznej magii. Jej krajobraz chwyta za serce i sprawia że chcę się jeszcze więcej. Tutaj na końcu tęczy znajdziemy garnek złota a małe elfy skrywają się w kwiatach. Wiele książek toczy tutaj swoje akcje, zwolenniczki romantycznych powieści dobrze o tym wiedzą 🙂 Marzy mi się pozwiedzać średniowieczne zamki, uczestniczyć  w szalonym tańcu irlandzkim i zobaczyć te wspaniałe fiordy.

Niagara – Potęga żywiołu wody
link

Zawsze fascynowała mnie woda. Niejednokrotnie wpatrywałam się w napotkane wodospady jak zaczarowana. A co z tym największym ? Jakie uczucia we mnie wyzwoli ? Myślę że muszę się o tym przekonać sama. Czy odważę się stanąć w miejscu z którego widać z góry całą tą przepaść i hektolitry wody ? Kolejnym wodospadem jaki chcę ,,zaliczyć” jest Fallen Angel najwyższy wodospad na ziemi.

Bora Bora… i…
link

Mimo, że jestem zwolennikiem aktywnych wakacji. Jest jedno miejsce w którym chciałabym się polenić. Bora Bora ( przynajmniej z zdjęć ) wydaje się ku temu idealnym miejscem. Słońce, biała piaszczysta plaża, egzotyczna przyroda i przejrzysta woda. Nic tylko usiąść pod palemką i czekać na drinka podanego w kokosie 🙂 Zamieszkać w małym domku na morzu i codziennie rozkoszować się widokami zachodzącego słońca – taka wycieczka ? Tylko we dwoje !

19 myśli na temat “Dream List #2 – Wycieczki objazdowe jakie mi się marzą :)

Dodaj komentarz