Bez kategorii

*DIY najlepsza domowa maska na zaskórniki

najlepsza domowa maska na zaskórniki
Jaki jest najlepszy sposób na zaskórniki na nosie?

Kiedy zobaczyłam ten przepis na zagranicznych vlogach, byłam mocno zaskoczona jak można taką dziwną maseczkę użyć na twarz. Należę jednak do odważnych osób i zachęcona widocznymi efektami postanowiłam zaryzykować i spróbować sama.

Co w niej takiego dziwnego ?
Otóż są do niej użycia potrzebne 2 składniki : węgiel aktywny i klej. Tak tak… potrzebny jest klej, najlepiej nietoksyczny taki który dzieci używają do klejenia kartek.
Przed nałożenie maski nałożyłam na nos wacik nasączony w ciepłej wodzie by otworzyć pory. Po osuszeniu nosa wzięłam się do dzieła. Wymieszałam zatem skruszony węgiel z klejem Magic i nałożyłam na nos. Zapach kleju trochę mi się nie spodobał, ale problem ten rozwiązałam dodając 1-2 krople olejku eterycznego który dodatkowo spotęgował działanie oczyszczające.
Po około 30 minutach, ściągałam maskę tak jak te typowe peel off. Nic mnie w między czasie nie piekło ani nie swędziało, radzę wam jednak w przypadku jakikolwiek niepokojących objawów natychmiast zmyć maskę.

Efekty ?
Po prosu rewelacja ! Nos został tak dobrze oczyszczony z zaskórników jak nigdy przedtem. Oczywiście maska nie czyni cudów i nie oczyściła całego nosa. Jednak muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak super efektów. Skóra jest widocznie oczyszczona i przyjemnie gładka w dotyku. W końcu znalazłam coś co naprawdę działa.
Trochę obawiam się dzieląc się z wami przepisem na maseczkę której składnikiem jest klej. Jednak jestem tak zadowolona z efektów, że podejmuję te ryzyko.

Polecam równie dobre gotowe maski na nos i nie tylko

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6

32 komentarze

Dodaj komentarz