Nasza zmora Celulit i sposoby jak z nim walczyć

Cellulit zwany również potocznie pomarańczową skórką. Występuje na biodrach udach i czasami na ramionach. Powstaje poprzez przerost tkanki tłuszczowej podskórnej oraz przedostawanie cząsteczek tłuszczu do tkanki łącznej, bezpośrednio nad tkanką podskórną.

W okolicy powstania cellulitisu występuje obrzęk, który bywa czasem bolesny, ponieważ cząsteczki tłuszczu ocierają się o zakończenia nerwowe w skórze. Pomarańczowa skórka powstaje w naszym ciele głównie , gdy następują zmiany hormonalne.
Pierwszy raz może się pojawić podczas dojrzewania gdy tłucz gromadzi się by rozpocząć regularne miesiączkowanie. Następnie może wystąpić podczas ciąży, gdy  organizm potrzebuje energii zawartej w tłuszczach. Magazynuje zapasy tłuszczu, by móc mieć siły na okres całej ciąży oraz czas karmienia piersią.
Niestety skórka pomarańczowa występuje o wiele częściej niż powinna. Winę stanowią otyłość, zła dieta oraz źle działający układ limfatyczny. Najgorszym jednak faktem jest to, że cellulitu nie da się do końca wyleczyć. Możemy go jednak zwalczyć na tyle by nie uprzykrzał nam życia.

Jakie są sposoby na walkę z cellulitem ?

 • Odpowiednia zbilansowana dieta uboga w niezdrowe tłuszcze
 • Stosowanie preparatów antycellulitowych ( polecam kosmetyki z : arniką, rutyną, czarnym bzem, bluszczem, grejpfrutem )
 • Prowadzenie aktywnego trybu życia
 • Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową
 • Używanie masażerów lub rękawic poprawiających ukrwienie ciała
 • Stosowanie naprzemiennych pryszniców z ciepłą i zimną wodą
 • Masowanie skóry metodą na jej ,,szczypanie”
 • Picie dużej ilości wody

25 myśli na temat “Nasza zmora Celulit i sposoby jak z nim walczyć

 1. Mam zamiar wprowadzić aktywny tryb życia, bo boję się że cellulit widoczny po ściśnięciu skóry niedługo ujrzy światło dzienne 🙂

  Kochana poklikasz w linki w najnowszym poście ? Dzięki ;*

 2. Mnie ostatnio cellulit jakby zmalał, może ma to związek jedzeniem dużych ilości ziaren (głównie sezam, dynia, słonecznik) oraz oleju kokosowego. Być może zdrowe tłuszcze pomagają?

 3. Ja dodałabym jeszcze kawę oraz…i tu uwaga – polecany przez mojego teścia dziki bez 😉 Czasami dobrze zabrać ze sobą mężczyznę do lekarza. Gdy nudzi się czekając na nas w kolejce wiele dobrego wyczyta w kobiecych magazynach 😉

 4. Mogłabyś polecić jakieś kosmetyki na celulit wodny na udach? A jeśli już miałaś taki wpis to zalinkować? Jestem szczupła, ćwiczę od paru lat, nie lubię tłustego jedzenia, nie lubię słodyczy, używam gąbki antycelulitowej, itd. ale nigdy nie wiedziałam jaki kosmetyk wybrać, więc nie stosuję żadnego. A na pewno potrzebuję skoro nadal mam kłopoty.

 5. I ja am cellulit, walka z nim nie jest łatwa i na efekty trzeba czekać. Mi pomaga masażer i kosmetyki ujędrniające no i oczywiście woda ! Ona potrafi zdziałać dużo nie tylko tutaj

Dodaj komentarz