Blogerki są zbyt idealne ? Internetowe celebrytki


Do takiego zdania doszłyśmy ostatnio z koleżanką  niektóre ,,Blogerki są zbyt idealne". Patrząc na to co dziej się w blogosferze i mediach społecznościowych - nie jedna osoba dojdzie do podobnych wniosków.
Czy moda na ,,idealne życie" minie ? Czy zacznie ogarniać coraz to większą liczbę osób ? Czy w końcu zwolnimy i zaczniemy żyć chwilą, a nie po to by ją uwieczniać ? Przyznam, że długo zastanawiałam się czy opublikować ten post. Może on urazić niektóre osoby...Idealność staje się coraz bardziej nudna

Wchodząc na bardzo popularne blogi, nie da się nie zauważyć, że łącz je jedno - idealność i perfekcja.
Profesjonalne sesje zdjęciowe, markowe ubrania i kosmetyki, figura o której może pomarzyć przeciętna kobieta. Na zdjęciach nie ma żadnej skazy, uśmiechają się do nas piękne kobiety i mężczyźni. Nie do pomyślenia jest, by ktoś wrzucił pierwsze przypadkowo zrobione zdjęcie, czy też ujawnił coś czego się wstydzi z własnego życia. Każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony, ukazując swoje życie w przerysowanej rzeczywistości. Ciągłe idealizowanie swojego życia, sprawia że inni mogą nas odebrać jak kogoś sztucznego. To tak jak z reklamą, wychwalane produkty nie zawsze okazują się dobre jakościowo. 
Gdzie tkwi zatem złoty środek ? W blogowaniu jak i w rzeczywistości - warto być sobą. To właśnie nie idealność czyni nas kimś wyjątkowym i nie powtarzalnym.  


 Mam idealne życie a ty ?

Media społecznościowe pękają w szwach od natłoku informacji - każdy musi uwiecznić chwilę, moment życia by inni widzieli. Ostatnio mocno się zdziwiłam gdy natrafiłam już na setki zdjęć z koncertu Davida Gilmoura, podczas gdy ten jeszcze trwał. Pytałam się sama siebie - Po co jechali na koncert ? Po to by robić zdjęcia czy zobaczyć artystę na żywo ?( swoją drogą powinni zabronić używania telefonów na koncertach, to brak szacunku dla innych a zwłaszcza dla artysty)  
Jeszcze trochę a na blogach powstanie nowa seria ,,Pamiętników z wakacji" a w niej szczegółowe relacje z podróży. Kilkanaście zdjęć egzotycznej potrawy, każdy zabytek obfotografowany z każdej strony. Rozumiem radość z wyjazdu na wakacje, niektórzy jednak nie znają umiaru w wychwalaniu się. 
Naprawdę sztuką jest zachować w tym złoty środek, ja ciągle się tego uczę. Są rzeczy którymi chcę się dzielić z innymi, wiele wolę jednak zachować dla samej siebie.

Źródło

Czy lajki są ważniejsze ?

Zbieranie lajków, stało się bardziej popularne niż kolekcjonowanie karteczek do segregatora w latach 90.
Im więcej tym lepiej... nie jedna osoba swoją wartość liczy w lajkach. Czy zdajecie sobie sprawę, że brak lajków jest jednym z powodów samobójstw młodzieży ?  
Czy lajki są rzeczywiście odzwierciedleniem wartości kogoś ? Weźmy na przykład konkursy w których nie raz nie dwa, wygrał ktoś kto na to nie zasługiwał, bo był bardziej popularny. Lajk nie koniecznie oznacza, że coś lubię. Często klikamy coś bezmyślnie, lub tylko dlatego że oczekujemy rewanżu.
W rzeczywistości te wszystkie łapki w górze czy serduszka nie mają znaczenia. To najbliżsi i znajomi, znają nas najlepiej i wiedzą kim jesteśmy. Na co dzień nie jest możliwe chodzenie z  photoshopem na twarzy, a nad naszymi głowami nie lata informacja ile lajków zdobyliśmy. 
To kim jesteśmy na co dzień ma znaczenie. Gdy zabraknie internetu - Jaką wartość będę miały wirtualne lajki ? Co tak naprawdę jest ważne ? Wrzucanie co chwile swojego idealnego selfie do sieci ? Czy też  realne życie i my z swoimi wszystkimi wadami i zaletami ?  
  
Ty jesteś po prostu zazdrosna ! 
 
Oczywiście, że jestem zazdrosna. To ludzka rzecz chcieć czegoś co mają inni. Staram się by ta zazdrość motywowała mnie do pracy nad samą sobą. Wiem jedno, jestem przeciętną kobietą i nic już tego nie zmieni. Dobrze się czuję nie będąc idealną. Z drugiej strony nie mam zamiaru stać w miejscu i nic nie robić. Rozwój jest dobrą rzeczą, chcę aby on szedł w dobrym kierunku. Łatwo zboczyć z drogi i zbyt idealizować swoje życie w sieci, podczas gdy te normalne kuleje. Liczy się tu i teraz... Żyję swoim życiem, a blog jest tyko dodatkiem. Bycie celebrytką mi nie grozi :P Ale skoro innych to kręci ? Ich wybór !


 A czy was nudzą ,,idealne blogerki" ? Czy ważna dla was w życiu jest bycie sobą ? 

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji