*DIY Maska potrójnie oczyszczająca

Źródło

Dzisiaj bardzo prosty przepis na świetną maseczkę oczyszczającą, wymyśliłam ją jakiś czas temu. Od tamtej, co najmniej raz w tygodniu gości na mojej twarzy.


Składniki 

  • 1-2 pokruszone tabletki węgla aktywnego
  • 1-2 łyżeczki dowolnej glinki ( ja najbardziej lubię stosować białą)  
  • Płyn micelarny w dowolnej ilości

Wykonanie 
Tabletki węgla aktywnego kruszymy i łączymy z glinką, dodajemy tyle płynu miceralnego by uzyskać konsystencje gęstej śmietany. Nakładamy na twarz i zmywamy gdy maseczka wyschnie.


Efekty  i użycie
Już po pierwszym użyciu, cera jest bardziej oczyszczona i ,,lżejsza”. Maseczka doskonale się spiszę, gdy potrzebujemy porządnego oczyszczenia twarzy. Podczas zasychania maseczki na twarzy, wyczuwalna jest przyjemna świeżość która bardzo relaksuje. Po około 5 seriach z maseczką ( stosowana co 3-5 dni), zauważalne są kolejne efekty. Pojawia się mniej czarnych zaskórników, cera jest bardziej uspokojona i mniej zaczerwieniona. Najbardziej lubię ją stosować po dniu gdy miałam na twarzy bardziej konkretny makijaż.
Należy pamiętać, że każda cera reaguje inaczej i maseczki z węglem aktywnym mogą wysuszać cerę. Dlatego warto po maseczce, użyć olejku do twarzy w celu zneutralizowania tego efektu. 
Maseczkę można stosować punktowo na wypryski, nie należy stosować ,,kuracji maseczką” dłużej niż miesiąc.

13 myśli na temat “*DIY Maska potrójnie oczyszczająca

  1. Ciekawy przepis – chętnie spróbuję. Ja codziennie stosuję inny kosmetyk tj. wodę zmiękczoną taką bez chloru i fluoru. Taką wodę mam dzięki zamontowaniu na kablu prysznica filtra prysznicowego z systemem kdf.

Dodaj komentarz