Co dodaje mi pewności siebie ?

pewność siebie

Pewność siebie, niektórzy mają szczęście i się z nią rodzą a inni muszą nad nią solidnie popracować. Niestety ja należę do tej długiej grupy i ciągle walczę by ją zdobyć. Przyznam że nieco się zmieniło od czasów nastolatki i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Nie jest to niestety ciągle ta pewność, która ułatwi mi życie. Przede mną jeszcze daleka droga do sukcesu. Wiem, że bez poczucia swojej wartości i wiary w siebie, wiele w już straciłam. Żyje się tylko raz i to od nas głównie zależy jak przebrniemy przez życie. A zatem do dzieła !To co dodaje mi pewności siebie mogę podzielić na dwie grupy :
Sfera psychiczna – Składa się na nią wszystko to co nie jest materialne i jest po prostu ,, w naszej głowie”, dotyczy naszej psychiki.
Sfera materialna i wizualna – Wszystko to co jest na zewnątrz nas. Dotyczy w bardziej lub mniej bezpośredni sposób naszego ciała i fizyczności.


Sfera psychiczna

Kochanie siebie – Bez miłości do samego siebie nie jesteśmy w stanie nabrać pewności. Są to sfery życiowe która jedna bez drugiej nie może istnieć. Kochanie siebie nie jest łatwą czynnością. Nie jest to według mnie tylko i wyłącznie akceptowanie dokładnie tego kim się jest. Jest to coś więcej, poza akceptacją chcemy dla siebie jak najlepiej. Zmieniamy się na lepsze, dbamy o siebie jak o kogoś wyjątkowego.

Wiedza – Wiedza to coś co może każdy z nas zdobyć w dzisiejszych czasach praktycznie za darmo. Dzięki niej świat stoi otworem, możemy osiągnąć wiele i daleko zajść. Bycie wykształconym, obytym ze światem, sprawia że jesteśmy inaczej spostrzegani przez innych.

Osiąganie celów – Każde osiągnięcie celu nawet tego małego podbudowuje naszą wartość. Dzięki temu wiemy że możemy zmienić coś na lepsze, że mamy wpływ na własne życie.

Świadomość swojej ,,wyjątkowości” - Warto pamiętać, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. Nie ma nikogo dokładnie takiego jak my sami.

Znajomi – W jak najbardziej możliwy sposób otaczajmy się ludźmi dobrymi. Unikajmy tych którzy lubią ranić innych, sprawiają nam przykrość i chcą jak najbardziej poniżyć.

Kontakty z innymi – Zamykanie się w czterech ścianach i ucieczka przed światem nikomu nie wychodzi na dobre. Prędzej czy później wpłynie negatywnie na naszą osobowość. Jako ludzie jesteśmy jak zwierzęta stadne, potrzebujemy kontaktu z innymi by normalnie żyć.

Rozwijanie pasji – Podobno człowiek bez żadnych pasji nigdy nie będzie szczęśliwy. Każdy z nas powinien mieć swoją ,,sferę” coś czego robienie daje satysfakcje.


Sfera materialna i wizualna


Zdrowa dieta – Odżywiając się zdrowo, mamy poczucie że jak najlepiej dbamy o swoje ciało. Jemy to co jest dla naszego organizmu ważne, unikamy tego co niszczy nasze ciało i ma wpływ na nasze zdrowie a nawet nasze życie.

Sport – Ruch to zdrowie każdy Ci to powie. Odrobina ruchu każdego dnia dodaje nam radości. Z większą radością łatwiej nam uwierzyć w siebie. Dodatkowo osiąganie sukcesów w pracy nad kondycją i figurą jest motorem do dalszego działania. Dobra kondycja= zdrowe ciało = prawidłowa figura.

Używanie kosmetyków – Jedne z nas używają ich mniej inne więcej. Nie da się natomiast ukryć, że używanie kosmetyków sprawia że czujemy się lepiej w swoim ciele. Chyba nikt z nas nie czuł by się komfortowo np. nie kąpiąc się przez miesiąc ?

Ubiór – Tak jak i kosmetyki sprawia że czujemy się lepiej. Wygodne ubrania, dobrze dobrane są wizytówką nas samych. Dzięki nim możemy wyrazić siebie i podkreślić naszą osobowość.

Dla wszystkich kobiet dbających o siebie polecam portal kobieceporady.pl


A wam co dodaje pewności siebie ? Jestem bardzo ciekawa, może któraś z waszych rad pomoże mi w podbudowaniu swojej wartości ?

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger