Strona główna » Zdjęcia na bloga – Jak robić ?

Zdjęcia na bloga – Jak robić ?

zdjęcia na bloga
Zdjęcia na bloga jak robić ? Tanie i przydatne gadżety do zdjęć

Zdjęcie na bloga, stanowią nie małe wyzwanie. Znalezienie odpowiedniego światła, ciekawego tła nie jest tak łatwe jak się czasem wydaje. Odkąd bloguje, ciągle uczę się fotografować. Szukam takich rozwiązań, które przyniosą efekty bez konieczności inwestycji sporych pieniędzy.

Drogi aparat to nie wszystko

Przyznajmy sobie szczerze, nie każdego stać na wydanie kilku tysięcy na profesjonalny aparat czy wyposażenie studia. Rozumiem, gdy blog zaczyna przynosić finansowe korzyści – wtedy warto zainwestować. Jednak puki zarobków jako takich nie ma, jest to ryzykowna inwestycja.
Przez długi czas żyłam w błędzie, sądziłam że do dobrych zdjęć trzeba mieć drogi aparat. Dziś wiem, że aparat to nie wszytko – liczy się talent, pomysłowość no i światło

Tak tak…. uważam, że światło jest kluczowym elementem w zdjęciach. Zwłaszcza jeśli chodzi o fotografie typowe dla blogerki urodowej takich jak kosmetyki czy makijaże. Obecnie swoje zdjęcia robię telefonem, wysłużony aparat coraz częściej odmawia współpracy.  Moją główną zasadą jest robienie zdjęć w dzień, w miarę możliwości na zewnątrz a w najgorszym wypadku przy oknie.

Zdjęcia na bloga – przydatne gadżety

Mini Składany Softbox kupiony na aliexpress u tego sprzedawcy klik

Pudełko lub namiot bezcieniowy

Pierwszą rzeczą którą kupiłam w celu poprawienia jakości zdjęć był namiot bezcieniowy. Kupiłam go kilka lat temu za około 100 zł. Niestety była to nie trafiony zakup. Dlaczego ? Sam namiot zajmował dużo miejsca. Nie był stabilny – musiałam szukać podkładki pod fotografowane rzeczy. W dodatku wymagał użycia co najmniej 2 lamp o takim samym świetle ( dodatkowe koszty). Od kilku tygodniu posiadam przenośne pudełko bezcieniowe, które wymaga tylko podłączenia do USB – wygodne prawda ? Złożone zajmuje naprawdę nie wiele miejsca. Niestety ma też małą wadę, pudełko nie potrafi być do końca kwadratowe i trochę się rozłazi. Sklejone jednak taśmą daje radę. Koszt w złotówkach wyniósł około 35 zł z wysyłką.

Okleiny kupione na allegro

Tła do zdjęć

Kolejną ważną rzeczą są tła. Kupno typowych materiałowych do fotografii, wiąże się z nie małym kosztem około 150 zł za 3 sztuki na allegro. Drogo prawda ? Z początku używałam różnego rodzaju kartek papieru, w papierniczym można kupić bloki z kolorowymi kartkami, które spełniają swoją role bardzo dobrze. Ostatecznie najlepiej stosuje mi się okleinę, naklejam ją na większą kartkę papieru ( z jednej i drugiej strony) i tak oto w ten sposób  otrzymuje świetne tło pod fotografię ! Z tego co się orientuje, wiele blogerek korzysta z tego triku. Polecam bo naprawdę warto !

Blenda

Blenda rzecz zbędna ? Tak kiedyś myślałam. Jednak odkąd ją posiadam, widocznie poprawiła się jakość moich zdjęć.
Ten mały lub duży gadżet ( są różne wielkości do wyboru) doskonale odbija światło. Dzięki temu unikamy, niepotrzebnych cieni a zdjęcia np. twarzy są lepiej oświetlone. Z domowych sposobów możemy użyć foli spożywczej, jednak mi nigdy nie chciało się bawić w takie rzeczy.

Sztuczne i suszone kwiaty i inne różności

Ozdoby do zdjęć

Różne różności kolorowe. Każdy wie, że dodatki do zdjęć mogą być ich dodatkowym atutem. Najlepiej użyć żywych kwiatów. Jednak warto mieć zawsze pod ręką, rzeczy które zawsze ładnie wyglądają.
Wszytko zależy od naszej fantazji i upodobań, na dodatki do zdjęć nie ma jednego ,,przepisu”

Przydatne gadżety

A na koniec – trójka wspaniałych – czyli moje nabytki z aliexpress , które naprawdę ułatwiają robienie zdjęć !
Na pierwszy plan – Przenośna lampa pierścieniowa do smartfonów kupiona za około 20-25 zł z wysyłką. Na allegro kosztuje około 100 zł ( pewnie i tak jest z chin 😛 ) Swoją kupiłam  u tego sprzedawcy tutaj
Wystarczą tylko 2 baterie i  gotowe ! Zdjęcia wychodzą prawie tak samo dobrze jak przy użyciu profesjonalnego aparatu i lampy. Świetny gadżet do robienia zdjęć makijażu jak i ogólnym doświetlaniu fotografowanych rzeczy.
Kijek do selfie – kupiony u sprzedawcy tutaj za około 10 zł z wysyłką. Nie muszę wam przedstawiać do czego służy 🙂 W każdym bądź razie ten działa jak należy ! Taka pomocna ręka haha 🙂 Przyda się również, wtedy gdy nie ma kogo poprosić o zrobienia fotki.
Uniwersalny MINI Statyw Elastyczny  – kosztował około 8 zł u tego sprzedawcy tutaj.

 

A jakie są wasze patenty na lepsze zdjęcia ?

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *